Річний звіт про діяльність закладу

Аналітична довідка  практичного психолога з питань готовності до школи дітей старшого дошкільного віку за 2016-2017 н.р.

Звіт про корекційну та організаційно-методичну роботу                  вчителя-логопеда за 2016-2017 н.р.

Звіти про роботу у 2017-2018 н.р.

Віньковецький заклад дошкільної освіти ясла-садок №2 комбінованого типу

 

 

 

 

Звіт

Про роботу Віньковецького закладу дошкільної освіти ясла-садок №2 комбінованого типу

за 2017-2018 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор Віньковецьким ЗДО №2

Чорна Т.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віньковецький дошкільний навчальний заклад ясла-садок №2 комбінованого типу функціонує з вересня 1975 року.

У 2017 – 2018 навчальному році ДНЗ №2 організовано розпочав роботу 1 вересня, про що видано відповідний наказ по закладу «Про організований початок навчального року, формування груп вихованців та розподіл обов’язків працівників» та закінчить роботу відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад 31.05.2018 р..

Територія та приміщення закладу на початок  навчального року були облаштовані відповідно до санітарних норм та правил, проведено поточний ремонт закладу.

Фінансове забезпечення ЗДО №2 здійснювалося Віньковецькою селищною радою за рахунок коштів місцевого бюджету. Адміністрація закладу постійно співпрацює зі спонсорами та меценатами, шукає нові форми фінансування та забезпечення ДНЗ усім необхідним. Систематично вівся облік майна. У 2017-2018н.р. заробітна плата виплачувалась вчасно; заплановано усім педагогічним працівникам виплатити  допомогу на оздоровлення при відпустці у розмірі 100% посадового окладу; технічному та обслуговуючому персоналу  -  допомогу на вирішення соціально-побутових проблем.

Насьогодні в закладі виховується 125 дітей, функціонує 6 груп:

-        1 група для дітей раннього віку;

-        5 груп для дітей дошкільного віку;

-        в т.ч. 2 групи – інклюзивні, де виховуються діти з особливими освітніми потребами;

-        в т.ч. 1 група для дітей з вадами мовлення.

Середня наповнюваність груп протягом навчального року становила 20 дітей. Середньомісячне відвідування дітьми груп було таким: 79 дітей у період весна, осінь; 61 дітей – зима, літо.

У 2017 - 2018 навчальному році питання охоплення дітей дошкільною освітою було вирішено з позитивною динамікою. Максимального охоплення дітей дошкільною освітою досягнуто шляхом ефективного використання наявного організаційного, фінансового, кадрового потенціалу закладу та оптимізації впровадження перевірених практикою форм здобуття дошкільної освіти. А саме:

-        вивчення запитів та потреб батьків дітей, які проживають в селищі;

-        чіткий облік дітей (віком від 1.5 до 6-7 років);

-        раціональний підбір педагогічних кадрів (вихователів груп та спеціалістів);

-        оптимізація використання коштів на організацію навчально-виховного процесу;

Так в червні 2017 року згідно наказу по Віньковецькому ЗДО №2 було створено робочу групу по обліку дітей дошкільного віку. До 10 серпня 2017 року згідно списків були сформовані групи. Протягом вересня 2017 року проведено підготовчий етап з організації роботи з дітьми, що підлягають соціально-педагогічному патронату.

Протягом 2017 – 2018 навчального року з дітьми працювали 15 педагогів, 15 працівників з числа технічного та обслуговуючого персоналу. Щодо якісної характеристики педколективу то варто відзначити, що:

-        з 15 педагогів  10 мають вищу педагогічну освіту (в тому числі 5 – дошкільну);

-        5 педагогів здобули освіту в закладах І – ІІ рівня акредитації  (в тому числі 5 – дошкільну);

-        за наслідками атестації вищу категорію здобули 2 педагогічних працівники, І кваліфікаційну категорію – 1 педагог;;  ІІ кваліфікаційну категорію – 1 педагог; кваліфікаційну категорію «спеціаліст»  - 5 педагогів; 10 тарифний розряд – 6 педагоги;

-        педагогічні звання мають 2 педагоги;

Гарним показником підвищення професійного рівня педагогічних працівників є те, що вони продовжують навчання у заочній формі в закладах ІІІ – ІV рівня акредитації.

Не вирішеними у 2017 – 2018 навчальному році залишилися такі кадрові питання: введення додатково 0,5 ставки практичного психолога; 1 ставки соціального педагога  для роботи з дітьми в інклюзивній групі. Разом з тим у 2017-2018 н.р. введено 1 ставку асистента вихователя.

Позитивно характеризує управлінську діяльність адміністрації ЗДО №2 те, що усі педагогічні працівники мають повне педагогічне навантаження згідно посади (не нижче 1 ставки).

Адміністрація закладу створює усі необхідні умови для підвищення кваліфікації педагогів:

-        участь педагогів закладу у виставці педагогічних ідей демонструє системний підхід адміністрації закладу до підвищення якості самоосвіти дошкільних працівників. Так переможцями конкурсу «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування 2017р.» стали: Чорна Т.Г. – диплом ІІ ступеня. Гендзерська А.Є – диплом ІІІ ступеня.

Дошкільний навчальний заклад є гарантом надання дітям якісних освітніх послуг у будь якій формі здобуття дошкільної освіти. Основними компонентами цих гарантів є:

-        дотримання державного освітнього стандарту – Базового компонента дошкільної освіти;

-        надання фахової психолого-медико-педагогічної допомоги родинам у вихованні і розвитку дітей дошкільного та раннього віку, у тому числі дітей з особливими потребами;

-        забезпечення сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими потребами.

Педколектив Віньковецького ЗДО №2 спрямовував зусилля на досягнення кожною дитиною того рівня освіченості, розвиненості, вихованості, а також тих компетенцій, що закладені у Базовому компоненті дошкільної освіти. Аналіз результативності навчально-виховного процесу обговорено на методичній нараді (довідка вихователя-методиста Підгурної В.А. та вихователів груп додаються).

Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця дошкільного навчального закладу з батьківською громадою, спрямована на підвищення психолого-педагогічної культури родин. Протягом 2017-2018 навчального року педагогічний колектив закладу проводив планомірну роботу з батьками вихованців: батьків запрошували до участі у загальносвяткових святах і розвагах, виставках творчості, виставах, днях відкритих дверей, батьківських зборах (проведено батьківську конференцію з проблем здоров'язбереження дитини; проведено загальні батьківські збори у вересні та травні; організовано збори з батьками різновікової групи з проблеми організації роботи логопедичної групи) та інше. Належним чином велася просвітницька робота з батьками на базі ІКЦ «Родіс». Анкетування батьків свідчить про такі результати роботи ЗДО у співпраці з сім'ями  вихованців: більшість батьків вихованців (70 %) відзначають, що діти із задоволенням відвідують дитячий садок, повертаються додому в гарному настрої; батьків задовольняють педагоги, які працюють з дітьми (80%); 75 % членів сімей вихованців із задоволенням та інтересом спілкуються з педагогами ЗДО; батьки позитивно оцінюють умови створені для розвитку, навчання і виховання дітей; високий рівень задоволеності роботою ЗДО і його педагогічним колективом мають 80% опитаних батьків.

Державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини (6-7 років) перед їх вступом до школи визначені Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція, який затверджений наказом МОНмолодьспорту України від 22.05.2012 № 615). Питання «Про стан сформованості шкільної зрілості випускників ЗДО №2» винесено до обговорення на заключній педагогічній раді 24.05.2018 року (довідка про результати обстежень дітей старшого дошкільного віку, підготовлена практичним психологом ЗДО №2 Підфігурною Т.Г. додається).

Збереження та зміцнення здоров'я  дітей, формування здорового способу життя дошкільників, активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки – один з пріоритетних напрямів роботи сучасного дошкільного закладу. Зважаючи на це, колектив ЗДО на початку навчального року поставив ряд важливих завдань:

-        створення безпечних умов для формування всебічнорозвиненої, творчої особистості дитини;

-        формування елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

-        виховання основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях, а також формування культури безпеки та відповідального ставлення до життя і здоров'я малят у дорослих;

-        підготовка дошкільників до реального життя, насиченого різними подіями, непередбачуваними ситуаціями тощо.

Практично реалізуючи ці завдання протягом навчального року насамперед створили безпечні умови перебування дітей в групових кімнатах та інших приміщеннях закладу. Загальний стан приміщення, надвірних споруд відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і нормам, експлуатація закладу протягом року здійснювалася згідно акту готовності ЗДО до навчального року.

Питання безпеки життєдіяльності дошкільників, охорона та зміцнення їхнього здоров’я було одним з найголовніших у роботі закладу у минулому навчальному році. Відповідно до цих завдань проводилися тематичні тижні, « Тижні безпеки дитини», інструктажі, виставки малюнків, лялькові та музично-драматичні дійства, розваги. Цікаво, змістовно, з участю батьків пройшли тематичні дні: «Про вогонь потрібно знати і про нього пам’ятати», «Про безпеку треба дбати», конкурси-виставки дитячих та батьківських робіт, а в квітні – Тиждень безпеки дитини тощо.

Аналіз роботи за три  роки з проблеми дотримання вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці працівників та вихованців ЗДО показав, що є багато досягнень з даного питання:

-        проведено ремонт пожежної сигналізації в закладі;

-        придбано чотири нових вогнегасники;

-        покращено умови праці на харчоблоці закладу: придбано та встановлено нову витяжну шафу, придбано нову жарову шафу, електром'ясорубку, холодильну шафу, столи з нержавіючої сталі, посуд та інше обладнання;

-        адміністрацією закладу розроблено нову документацію та наочну агітацію з пожежної безпеки (інструкції та інструктажі з пожежної безпеки, накази, маркування місць та зберігання вогнегасників, маркування шляхів евакуації, агітаційні стенди з пожежної безпеки);

-        проведено тренування з евакуації дітей та персоналу за участю працівників Віньковецького РС ГУ ДСНС;

-        чотири відповідальні особи пройшли навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності при відділі освіти та отримали відповідні посвідчення;

-        адміністрацією закладу розроблено пакет документів щодо створення безпечних умов функціонування закладу (посадові та робочі інструкції, інструкції з охорони праці за видами робіт, інструкції з охорони праці з використання електроприладів);

-        засновником закладу (Віньковецькою селищною радою) заключено договір про введення посади електрика для обслуговування та ремонту електроприладів;

-        розроблено тести, проведено навчання та перевірка знань усіх працівників закладу з охорони праці (протокол №1 від 25.05.2018р.);

-        з метою теплозбереження  замінено вхідні двері на двох центральних входах закладу.

Варто відзначити роботу ініціативної групи з підготовки наочної агітації та документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності: Коник Ю.С., Путера С.Л., Залуцька С.А., Процюк Л.В..

Разом з тим, є ряд проблем з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності:

-        не закінчено роботу по усуненню наслідків демонтажних робіт старих дверей;

-        за відсутністю коштів не виконано заплановану роботу по завершенню ремонту інших вхідних дверей (виготовлення накриття над вхідними дверима);

-        необхідно провести ремонт каналізаційної системи на харчоблоці та в окремих групах;

-        необхідно замінити лінолеум у трьох групах;

-        не налагоджена система закриття приміщень після робочого дня.

На належному рівні проводилася робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Систематично здійснювався контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображені в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. Документація з питань харчування  велася відповідно до встановлених вимог. Графік видачі готової продукції з харчоблоку дотримувався. Є відповідна матеріальна база на харчоблоці та складських приміщеннях: обладнання, меблі, посуд тощо. Харчоблок забезпечено кадрами, кухарі мають відповідну освіту. Завдяки співпраці керівництва закладу з засновником заключено Угоди з постачальниками продуктів харчування. Усі посадові особи, які відповідальні за організацію харчування в закладі, мають перелік документації з харчування відповідно до Номенклатури справ Віньковецького ДНЗ №2 і несуть персональну відповідальність за ведення документації.

Для раціональної роботи щодо розробки перспективного меню, технологічних карток страв та покращення контролю щодо приготування страв необхідно ввести в штат закладу 0,5 ставки сестри медичної з дієтичного харчування.

Медико-профілактична робота здійснювалася відповідно до затвердженого плану. В дошкільному закладі виконувалися всі заходи лікувально-профілактичного характеру: профілактичні щеплення, антропометрія, визначення гостроти зору, перевірка постави, огляд на педикульоз.

Основна увага приділялася роботі щодо зниження захворюваності. Дане питання неодноразово розглядалося на виробничих нарадах. Аналіз показників стану здоров’я дітей в ЗДО не обмежувався їх констатацією. Він включав, зокрема, виявлення причин виникнення  й поширення захворювань. Моніторинг рівня захворюваності протягом останніх трьох років виявив що захворюваність знизилася на 3%  у порівнянні з двома попередніми роками.

Для підвищення професійної майстерності педагогів та інших працівників із зазначеного питання провели такі форми роботи: інструктажі з техніки безпеки, консультації, практичні тренінги, інтерактивні ділові ігри, оформлення тематичних стендів і санітарних бюлетенів, облаштування виставок.

 

Зміст освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі реалізувався  відповідно до вимог чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами.  

Ключовими пріоритетами у цьому навчальному році  були проблеми:  

1.                      Забезпечення інклюзивної моделі освіти як системи освітніх послуг відповідно до потреб дітей та сприяння максимальній ефективності освітнього процесу.

2.                      Використання національно-патріотичного середовища для формування та розвитку духовно-моральних якостей, ціннісного ставлення дітей до рідного краю.

3.                      Розвиток мовленнєвої полікомпетентності як пріоритетне завдання усебічного гармонійного розвитку дитини.

У роботі з дітьми використовувалися три категорії програм, схвалених (рекомендованих) Міністерством освіти і науки України:

-        Комплексні програми;

-        Парціальні програми (для організації поглибленої освітньої роботи за різними напрямами та роботи гуртків, студій, секцій);

-        Програми для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

Разом з тим, педагогічний колектив продовжував  посилено працювати  над  проблемою упровадження  в закладі інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами шляхом реалізації ПРОГРАМИ ІНКЛЮЗИВНОГО РОЗВИТКУ ДНЗ на 2015-2018 рр. 

Контингент вихованців станом на 1 червня 2018 року складає 125 дітей. Середньорічна чисельність  з 2017 по 2018 роки налічувала 118 дітей. Залишається високим показник  пропусків дітьми закладу , що пов’язане  з  неналежним температурним режимом в установі, особливо в осінньо-зимовий та зимово – весняний період. Питання збереження дитячого контингенту та відвідування дітьми закладу   знаходиться на контролі адміністрації, впродовж року неодноразово обговорювалося на виробничих нарадах. 

До логопедичної групи були зараховані діти, , які мали на те показники та висновки районної медико-педагогічної консультації зі встановленим терміном перебування, відповідно до Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого Наказом МОНУ та МОЗУ 27.03.2006 року № 240/165 

Упродовж навчального року  в інклюзивних групах №2 та №5  виховувалося 4  дітей з особливими освітніми потребами, виховання та розвиток яких відбувався за  спеціальними освітніми програмами, а саме: 

·       Програма  розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від  3 до 7 років «Віконечко» 

·       Програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом

·       Програма розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями опорно-рухового апарату.

·       Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю .

В закладі організовано відповідну роботу на виконання вимог нового закону «Про освіту» та змін до закону «Про дошкільну світу»:

-        Розпочали роботу з детального вивчення цих нормативних  документів (проведено консультації, організовано самоосвітню роботу, педагоги брали участь у  роботі вебінару з питань впровадження цих нормативних актів, в грудні 2017 року на базі ЗДО №2 було проведено засідання Школи перспективного педагогічного досвіду з проблем впровадження нового закону «Про освіту» та змін до закону «Про дошкільну світу» ).

-        На виконання ст. 30 закону «Про освіту» в закладі створено сайт директора Віньковецького ЗДО №2, на якому прозоро викладається інформація про функціонування закладу.

-        Відповідно закону «Про освіту» розширено повноваження педагогічної ради (на заключну педагогічну раду винесено до обговорення питання про педагогічне навантаження педагогічних працівників на наступний навчальний рік; про освітні проблеми, над якими будемо працювати у 2018-2019 навчальному році; про проблеми господарського характеру, які необхідно вирішити; про формування груп на літній оздоровчий період 2018 р. та формування груп на 2018-2019 н.р..; у своїх виступах педагоги висловлювали думки щодо шляхів розвитку закладу.)

Варто наголосити, що питання упровадження ІКТ у навчально-виховний процес  було на постійному контролі у адміністрації закладу, а також вивчалося методистами райметодкабінету Л. Маряновською та   С. Саврій. Досягненнями   наших педагогів  в галузі ІКТ  є створення віртуальної флешки  на Е- диску Вандрайв,  створення спільноти у мережі Фейсбук, оновлювалися  публікації у  блозі - щоденнику «Шухлядка вихователя», участь педагогів у роботі вебінарах та конкурсних і рейтингових проектах інтернет порталу.

Суттєвим  напрямку підвищення професійного рівня  є те, що переважна більшість педагогів прагнуть підвищувати професійну майстерність, активно займаючись самоосвітою, відвідуючи різні методичні заходи обласного, районного рівня, а також беручи активну участь у методичні роботі на рівні дитсадка. Так, наприклад, інструктор з фізкультури С. Путера стала учасником обласного семінару  з проблеми упровадження здоровязбережувальних технологій, музичний керівник М. Максимишена  входить до складу обласної творчої групи з проблеми організації театралізованої діяльності в ЗДО.  

 

Більшість педагогів (Л. Палаш, Г. Біла, С. Залуцька, С. Путера, М. Максимишена, Ю. Коник, Л. Процюк, Т.Підфігурна) презентували свої творчі напрацювання під час проведення занять районної  Школи молодого  педагога (29.09.2017р.), Школи перспективного педагогічного досвіду ( 08.12.2017р.). 

У 2018 році атестацію пройшли педагоги Коник Ю.С., Підфігурна Т.Г., Підгурна В.А., Гергель С.В., БілаГ.Й.. Атестація проводилася відповідно до встановлених нормативних документів та   відповідно до перспективного плану на 5 років  у зазначені Положенням терміни. Наявні усі необхідні документи щодо ораганізації і проведення атестації: 

-         складено План проведення атестації; 

-         наявний план роботи атестаційної комісії та Графік засідань АК; 

-         зібрані матеріали з вивчення професійного рівня педагогів, що атестувалися 

Педагоги, що проходили атестацію, презентували свою роботу, досвід на педагогічних радах, методичних заходах та  на районній виставці педагогічних ідей.

У 2017-2018 н.р. у закладі працювало 3 молодих спеціалісти, стаж яких не перевищує 5 років. З педагогами - початківцями активно велася робота щодо входження в професію, а саме: 

-         наставництво; 

-         індивідуальний методичний супровід; 

-         психологічна підтримка та ін. 

Показником успішної адаптації молодих фахівців в колективі є те, що вони стають активними учасниками діяльності  закладу, набувають досвіду, займаються самоосвітою.  

 Методична  робота упродовж навчального року проводилася відповідно до Перспективного плану методичної роботи з педагогами, що є частиною Річного плану роботи  Віньковецького ЗДО №2 на 2017-2018н.р.   та була направлена на підвищення професійної майстерності, розвиток творчого потенціалу кожного педагога, а на кінцевому етапі – зростання освіченості й вихованості дітей. 

  Традиційно, у ході виконання плану методичних заходів, значна увага приділялася індивідуальним формам методичної роботи (індивідуальна робота над науково - методичною темою, самоосвіта, консультування, наставництво, опрацювання фахових журналів та  методичної літератури тощо). Разом з тим було  організовано цілий ряд колективних та групових форм методичної роботи (семінари, семінари- практикуми, колективні перегляди та ін.). 

Модернізація змісту та форм методичної роботи відбувалася через використання хмарних технологій, зокрема: 

-         віртуальний методичний кабінет «Шухлядка вихователя» http://cabivosp.blogspot.com/ 

-         віртуальна флешка на Е – диску Вандрайв

Досвід інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій у методичний простір дитсадка  було представлено на  районному рівні під час семінару-практикуму для вихователів , завідуючих дошкільними навчальними закладами з проблеми «Інтеграція інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес дошкільних навчальних закладів в інтересах розвитку дошкільників через зміст програми «Цифрова культура педагога» (29.09.2017 р.)

Традиційно, педагогічний колектив нашого закладу є активними учасниками районної Школи молодого педагога (керівник вихователь - методист В. Підгурна). У поточному навчальному році під час чергового заняття Школи педагоги  презентували свій досвід з проблеми реалізації завдань національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства (29.09.2017 року) 

На виконання Угоди між  ЗДО  та Віньковецьким НВК було розроблено  відповідний План  роботи, який  задовільно реалізовувався. Ефективною формою співпраці між колективами, традиційно залишається проведення відкритих показів занять з дошкільниками та уроків в початковій школі,  а також обмін досвідом під час засідань "круглого столу". Разом з тим наші педагоги є постійними учасниками  засідання шкільної  педагогічної ради, де розглядаються питання наступності та перспективності. Цьогоріч на педраді виступала вихователька старшої групи №6 Л. Процюк, яка висвітлювала питання підготовки дітей до навчання в школі в умовах ЗДО. 

Психологічний супровід учасників навчально – виховного процесу в дошкільному закладі здійснює практичний психолог Т. Підфігурна. Психологічна робота дошкільного закладу будується на основі відповідних  нормативно – правових матеріалів та документів. 

Практичний психолог здійснювала  свою діяльність відповідно до перспективного плану, який був складений  на навчальний рік. При розробці річного плану роботи, психологічною службою ЗДО  були враховані:   мета і завдання освітньої діяльності дошкільного навчального закладу на 2017 –2018 н.р.; запити до психолога з боку співробітників дошкільного закладу, батьків; результати попереднього року роботи; рівень професіоналізму, досвіду й індивідуально-особистісні особливості педагогічного колективу дошкільного закладу. 

Разом з тим діяльність психологічної служби ЗДО була направлена на: 

1) полегшення адаптаційного періоду у дітей; 

2) збереження і зміцнення психоемоційного здоров'я дітей; 

3) психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами; 

4) діагностика готовності  старших дітей до шкільного навчання. 

Одним із пріоритетних завдань дошкільної освіти є збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування позитивної мотивації до занять фізичною культурою та спортом, установок на здоровий спосіб життя. 

Фізкультурно-оздоровча робота упродовж навчального року здійснювалася на належному рівні. Інструктор з фізкультури С. Путера, керуючись відповідними документами МОН, зокрема  Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України Лист МОН України від 02.09.2016 № 1/9-456 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах» спільно з педагогами  проводила різноманітні фізкультурно-оздоровчі заходи,  ( фізкультурні заняття, гімнастику, спортивні розваги, свята та ін.). Разом з тим С. Путера вела активну просвітницьку роботу з батьками, а також систематично  висвітлювала події з фізкультурного життя закладу у мережі Фейсбук (спільнота Віньковецький ЗДО №2), що є позитивним. 

 Значною мірою стан здоров’я та опірність організму дитини залежать і від рівня сформованості у неї культурно-гігієнічних навичок. У листі Міністерства освіти і науки України від 16.08.2010 р. No1/9-563 «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» наголошується на обов’язковому дотриманні правил естетики харчування, вихованні необхідних гігієнічних навичок, що відповідають віку та рівню розвитку дітей. Організація харчування вихованців у групах проводилася у відповідності до діючих санітарних та педагогічних вимог, з урахуванням вікової категорії, індивідуальних та фізіологічних особливостей дитини. Відповідно до програмових вимог дітям прищеплювалися культурно-гігієнічні навички під час підготовки  до їди та під час   прийому їжі. Питання рівня сформованості культурно-гігієнічних навичок у дошкільників контролювалося, сестрою медичною, завідувачем, методистом. Аналіз роботи працівників груп щодо стану організації харчування дітей заслуховувався на виробничих нарадах. В наявності у групах посуд для сервіровки столів відповідно до меню, косинки, фартушки, інвентар для прибирання столів.  В молодших групах використовуються доручення, а в старших групах дошкільного закладу – чергування дітей по їдальні. Уже з 2-3- го року життя дітей в дошкільному закладі привчають сідати за стіл тільки з вимитими руками; пити з чашки, тримаючи її обома руками; їсти ложкою не обливаючись; з часом – користуватися серветкою; їсти рідку страву з хлібом; вставати з-за столу, присувати стілець.. У вихованців груп раннього віку №1   сформовані навички самостійної їди, малюки мають гарний апетит. Старші дошкільники також вміють правильно та акуратно їсти,  але все таки маємо не зразковий стан справ з цього питання. Тому педагогам усіх груп  рекомендовано  постійно контролювати процес формування культурно-гігієнічних навичок у дітей.

Здобутки і досягнення колективу в цілому та педагогічних працівників зокрема висвітлювалися у медіа, зокрема у мережі інтернет (сайт ХОІ ППО, спільнота «Дошкілля Хмельниччини», блог Віньковецького РМК «Методичні діалоги», блог вихователя-методиста ЗДО №2 Підгурної В.А. «Шухлядка вихователя».

Разом з тим є недоліки та перспективи для розвитку, над якими необхідно працювати у наступному навчальному році, а саме:

-        приведення у відповідність штатного розпису ЗДО згідно Типових штатних нормативів (введення 0,5 ставки практичного психолога, 1 ставки соціального педагога;

-        виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти щодо реалізації варіативної складової;

-        продовження роботи закладу з упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес;

-        налагодження тісної співпраці дошкільного закладу та початкової школи;

-        покращення спільної роботи спеціалістів та вихователів закладу щодо організації освітнього процесу та життєдіяльності дітей інклюзивної та логопедичної груп;

-        створення нових можливостей щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

 

-        покращення методичної роботи у напрямках: дослідження результативності впровадження інновацій та ППД; добір ефективних та дієвих форм співпраці з батьками (в т.ч. через інтернет-ресурси); підвищення рівня самоосвіти молодих спеціалістів (в т.ч. підвищення ІКТ-компетентності).

АНАЛІТИЧНий звіт  ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА Т.Підфігурної за  2017-2018 Н.Р.

ЗВІТ ПРО КОРЕКЦІЙНУ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНУ РОБОТУ                  ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА ЗА 2017-2018 Н.Р.

РІЧНИЙ ЗВІТ ІНСТРУКТОРА З ФІЗКУЛЬТУРИ ЗА 2017-2018 Н.Р.

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2  КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

 

Н А К А З

12 березня 2020 року                                                                                           №   25

 

Про організацію роботи закладу  

на час карантину

 

На виконання Постанови Кабінету міністрів України від 11.03.2020р. № 211 « Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID -19”, Листа МОНУ  від 11.03.2020р. № 1/9 -154 та з метою запобігання поширенню корона вірусу ,

НАКАЗУЮ:

1.Установити  з 12 березня до 03 квітня 2020р. у Віньковецькому ЗДО ясла-садок №2 комбінованого типу карантин.

2. В зв’язку з карантином заборонити :

- відвідування ЗДО дітьми дошкільного та раннього віку;

- проведення всіх масових заходів ( зібрань, нарад, консультацій тощо) в закладі;

- прийом громадян та відвідування закладу сторонніми особами.

3. Розробити заходи щодо попередження масового розповсюдження інфекції. ( додається)

4. Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби спричиненої короно вірусом і гострих респіраторних інфекцій

5. Інформувати усіх учасників освітнього процесу щодо заходів запобігання поширення хвороби.

6. Оплату праці педагогічного та іншого персоналу  Віньковецького ЗДО ясла-садок №2 комбінованого типу здійснювати відповідно до п. 77. Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від педагога причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що педагог виконує іншу організаційну-педагогічну роботу. Та відповідно з п. 8.3.3. Галузевої угоди між МОНУ та ЦК профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 р.р. забезпечити оплату простою працівникам, включаючи не педагогічних, в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу)

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор  ________________________ Чорна Т.Г.

З наказом ознайомлені:




1.        Підгурна В.А. – вихователь-методист

2.        Підгурна Л.М. – сестра медична

3.        Палаш Л.С.  – вихователь 

4.        Гергель С.В.  – вихователь

5.        Біла Г.Й. – вихователь

6.        Залуцька С.А. – вихователь

7.        Лащевська А.О.. –асистент  вихователя

8.        Волошина І.В.. – вихователь

9.        Процюк Л.В. – вихователь.

10.     Гвоздовська Г.Я. – вихователь

11.     Мазуренко Н.П. – вихователь

12.     Резнік А.М., - вихователь

13.     Макогон Л.М.. – муз. керівник

14.     Лиса М.М.- муз. керівник

15.     Путера С.Л..  – інструктор з фізкультури

16.     Підфігурна Т.Г. – практичний психолог

17.     Канарська Г.І. – зав.  господарством

18.     Шкраблюк Н.В. – кухар

19.     Саврій З.П.– кухар

20.     Любовецька О.Ф. – робітник харчоблоку

21.     Попіль Н.М. – помічник вихователя

22.     Швець Ю.П. – помічник вихователя

23.     Кошай О.П.– помічник вихователя

24.     Колісник Л.В. – помічник вихователя

25.     Задоянчук Г.С. – помічник вихователя

26.     Яворська Г.І. – помічник вихователя

27.     .КолосковаЛ.О.–прибир.служб.прим

28.     Дурдас С.М. – праля

 

          29 .  Шелепало Л.Б. – кастелянша

ПЛАН МЕТОДИЧНИХ ЗАХОДІВ

З ПЕДАГОГАМИ НА ПЕРІОД З 12.03.2020 ПО 27.03.2020

 

№ з/п

Заходи

Відповідальний

Дата

1

Психологічна діагностика вихователів та помічників вихователів на тему: «Булінг в освітньому середовищі»

Підфігурна Т.Г.

12.03.2020

2

Обговорення з педагогами Проєкту «Концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку» - 2020

Чорна Т.Г.

12.03.2020

3

Підготовка до засідання педагогічної ради по атестації (складання звітів, написання виступів, розробка презентацій)

Чорна Т.Г., Підгурна В.А.

12.03.2020 по 16.03.2020

4

Засідання творчої групи педагогів «Смайлик» на тему: «Office 365: можливості для роботи», «Вивчаємо можливості OneNote»

керівник творчої групи Підфігурна Т.Г.

13.03.2020

27.03.2020

5

Педагогічна виставка

 1 «Сучасні матеріали та обладнання для образотворчої діяльності дітей»;

2 «Конспект інтегрованого заняття»

Гергель С.В., Біла Г.Й.

 

Мазуренко Н.П.

 

16.03.2020

 

24.03.2020

6

Засідання педагогічної ради з питань атестації

Чорна Т.Г.

17.03.2020

7

Виставка «Я атестуюся»

Процюк Л.В.

17.03.2020

8

Майстер-клас для вихователів «Фланелеграф у поміч педагогу»

Гвоздовська Г.Я.

18.03.2020

9

Засідання робочої групи щодо здійснення моніторингу досягнень дітей старшого дошкільного віку (добір та поновлення методичного інструментарію – анкети, тести, діагностичні карти)

Підфігурна Т.Г.

19.03.2020

10.

Огляд нових публікацій у фахових журналах

Залуцька С.А.

20.03.2020

11.

Тренінг на тему «STOP-булінг»

Підфігурна Т.Г.

23.03.2020

12

Засідання КППС на тему «Діагностичний інструментарій для психолого-педагогічного вивчення дитини з особливими освітніми потребами»

 

Підгурна В.А.

24.03.2020

25.03.2020

31.03.2020

13

Презентація навчально-методичного доробку науковців-практиків Камянець-Подільського державного педагогічного університету ім. І. Огієнка: професора Гаврилова О.В. кандидата пед. наук Миронової С.П., професора Матвєєвої М.П.

Підгурна В.А., Підфігурна Т.Г.

24.03.2020

14

Педагогічна зустріч у форматі печа-куча на тему: «Зона комфорту»

Підфігурна Т.Г.

30.03.2020

15

Консультація «Ігрове ранкове коло в дитячому садку»

Волошина І.В.

27.03.2020

 

 

  

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Директор Віньковецького ЗДО ясла-садок №2 комбінованого типу

_______________ Т.Чорна

    12.03.2020р.

 

 

План заходів  щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої

корона вірусу COVID -19”,

 

 

 

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальні

 

1.

Ввести  карантин на період з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року у Віньковецькому ЗДО №2.

12.03.2020 року

Директор ЗДО

2.

Забезпечити щоденне проведення дезінфекційних заходів у приміщеннях закладу освіти, забезпечити  режим регулярного провітрювання приміщень, здійснювати  дезінфекційні заходи за допомогою квартування.

12березня  - 03 квітня 2020 року

Завідувач господарства, сестра медична, технічний персонал.

3.

Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками та здобувачами освіти   ,  батьками щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм  і правил запобігання зараженню інфекцією та розмістити її на сторінці закладу в мережі фейсбук

До 13 березня 2020 року

Вихователь - методист

4.

Провести нараду для працівниківзакладу  з питань організації роботи в період карантину

12.03. 2020 року

Директор ЗДО

7.

Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відео конференцій усі заплановані заходи

З 12 березня 2020 року

 Директор , вихователь-методист ЗДО.

8.

Забезпечити щоденне інформування  працівників закладу  про нові законодавчі акти та накази, розпорядження відділу освіти щодо запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID -19

Щоденно до 10.00

Директор , вихователь-методист ЗДО.

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2  КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

Н А К А З

 25 травня 2020 року                                                                                                                                     №36

 

 Щодо відновлення діяльності

 Віньковецького ДНЗ ясла-садок №2

комбінованого типу та встановлення

 режиму роботи працівників закладу

 

На виконання постанови КаБМінУ від 20.05. 2020р. №392 « Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України  гострої респіраторної хвороби

COVID -19, та етапів послаблення протиепідемічних  заходів» , Листа МОНУ №1/9 -269

 від 22.05.2020р.  «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти» та в зв’язку з послабленням карантину  ,

 

НАКАЗУЮ:

1.      Відновити роботу закладу з 25.05.2020року  . Організувати діяльність закладу відповідно етапів , рекомендованих у Листі МОНУ «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти» (№1/9-269 від 22.05.2020р.).

 

2.      Встановити режим роботи працівників закладу за категоріями : педагогічні працівники, медичний персонал, технічний та обслуговуючий персонал.

 

3. Педагогічні працівники :

3.1 Продовжити дистанційну роботу з 25.05.2020р. таким педагогічним працівникам: Підгурна В.А., Підфігурна Т.Г., Лиса М.М., (група ризику), Резнік А.М.(група ризику).

3.2. Встановити гнучкий графік роботи з 25.05.2020р.  педпрацівникам : Гергель С.В., Любовецька Л.Ф., Макогон Л.М., Біла Г.Й. (усі працівники групи ризику).

3.3. Встановити звичайний графік роботи  з 6-ти годинним навантаженням з 25.05.2020р.  педагогам:  Палаш Л.С., Мазуренко Н.П., Залуцька С.А.;

3 01.06.2020року Гвоздовській Г.Й., з 29.05.2020року Путері С.Л.

 

               4. Працівники технічного та обслуговуючого персоналу:

                        4.1. Припинити з 25.05.2020р. гнучкий графік роботи працівникам : Саврій З.П., Любовецька О.Ф., Шелепало Л.Б., Дурдас С.М., Колоскова Л.О., Швець Ю.П., Колісник Л.В., Кошай О.П.

                      4.2. Встановити гнучкий графік роботи працівникам з 25.05.2020р.: Яворська Г.І., Шкраблюк Н.В., Канарська Г.І. ; з 02.06.2020р. Задоянчук Г.С. (усі працівники групи ризику).

 

                5. Медичний персонал:

                     5.1. Медичній сестрі    Підгурній Л.М.. з 25.05.2020р. встановити індивідуальний графік роботи (група ризику).

 

                6.Сторожу Канарському А.Ф. працювати за звичним графіком.

 

1.      Усім працівникам згідно посадових обов’язків проводити роботу щодо відновлення діяльності ДНЗ та підготовки закладу до приймання дітей.

 

2.      Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор  ________________________ Чорна Т.Г.

З наказом ознайомлені:


      1.Підгурна В.А. – вихователь-методист

2.Підгурна Л.М. – сестра медична

2.      Палаш Л.С.  – вихователь   

3.      Гергель С.В.  – вихователь

4.      Біла Г.Й. – вихователь

5.      Залуцька С.А. – вихователь

6.      Лащевська А.О.. –асистент  вихователя

7.      Волошина І.В.. – вихователь

8.      Процюк Л.В. – вихователь.

9.      Гвоздовська Г.Я. – вихователь

10.  Мазуренко Н.П. – вихователь

11.  Резнік А.М., - вихователь

12.  Макогон Л.М.. – муз. керівник

13.  Лиса М.М.- муз. керівник

14.  Путера С.Л..  – інструктор з фізкультури

15.  Підфігурна Т.Г. – практичний психолог

16.  Канарська Г.І. – зав.  господарством

17.  Шкраблюк Н.В. – кухар

18.  Саврій З.П.– кухар

19.  Любовецька О.Ф. – робітник харчоблоку

20.  Попіль Н.М. – помічник вихователя

21.  Швець Ю.П. – помічник вихователя

22.  Кошай О.П.– помічник вихователя

23.  Колісник Л.В. – помічник вихователя

24.  Задоянчук Г.С. – помічник вихователя

25.  Яворська Г.І. – помічник вихователя

26.  .КолосковаЛ.О.–прибир.служб.прим

27.  Дурдас С.М. – праля

28.  Шелепало Л.Б.-швея - кастелянка

29.  КанарськийА.Ф.-сторож.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2  КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

 

Заходи

Щодо підготовки закладу до відновлення освітнього процесу після карантину

1.     Визначити     потребу   у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобах, інвентарю для прибирання      та повідомити засновника.

25.05.2020 року

завідувач, медична сестра 

2.     Організувати проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи закладу під час карантину та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників.

до 27.05.2020 року

завідувач, медична сестра,

                                                                     вихователь-методист, завідувач господарства

3.     Організувати  генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь. Розставити меблі (столи , ліжка дитячі ) з вимогами дистанціювання.

до 01.06.2020 року

медична сестра, завідувач господарством

4.     Провести прибирання території     закладу та дитячих ігрових майданчиків. На доріжках зробити мітки для дистанціювання.

до 03.06.2020 року

завідувач господарства, помічники вихователів

5.     З’ясувати у батьків (телефоном, Е-поштою) про стан здоров’я дітей, наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами.

до 03.06.2020 року

медична сестра, вихователі груп

6.     Провести моніторинг складу дітей, які будуть відвідувати заклад у період послаблення карантину.

до 03.06.2020 року

завідувач, вихователі груп

7.     На підставі отриманого від медичної сестри аналізу даних скласти та затвердити графік поступового відкриття груп та виходу на роботу працівників.

до 05.06.2020 року

завідувач

8.     Передбачити місця для вимірювання температури, обробки рук персоналу та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту.

до 01.06.2020 року

медична сестра, завідувач господарством

9.      Розробити «маршрут» приходу дітей та батьків, працівників в заклад з дотриманням вимог Санітарного регламенту для ДНЗ та Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину (затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020р. №25)

до 03.06.2020 року

завідувач, медична сестра,

                                       вихователь-методист, завідувач господарства

 

10.                                                                                                          Розробити та затвердити:

-          графіки роботи  педагогічного та технічного персоналу;

-         графік видачі готових страв з харчоблоку;

-         графіки дезінфікування приміщень;

-         розклад занять та прогулянок з дітьми;

-          режим дня для дітей на літній період;

-         Примірне меню та ін..

до 09.06.2020 року

завідувач, медична сестра,

вихователь-методист, завідувач господарства

 

11.                                                                                                          Закупити необхідні засоби дезінфекції та ЗІЗ, завезти продукти харчування в комору.

з 01.06 до 05.06.2020р.

завідувач господарства

12.                                                                                                          Поінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу у період карантину та про правила прийому дітей в заклад.

до 03.06.2020року

завідувач, вихователі

 

13  Прийом дітей до закладу освіти проводити на підставі позитивних висновків за результатами моніторингу стану здоров’я дитини на закріпленій за віковими групами території з максимальним уникненням контактів з дорослими (батьками) та вихованцями інших груп садочку.

щоденно

медична сестра, вихователі груп

14.Розробити Регламент відновлення освітнього процесу у Віньковецькому ДНЗ ясла-садок №2 комбінованого типу.

до 07.06.2020 року

завідувач, медична сестра,

вихователь-методист, завідувач господарства

15.Ознайомити з даними Заходами усіх працівників на нараді при завідувачу

26.05.2020 року

завідувач

 

 

ЗВІТ  керівника Віньковецького  дошкільного навчального закладу ясла-садка № 2 комбінованого типу

за 2019-2020 навчальний рік

Загальні  відомості  про заклад .

 

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №2 комбінованого типу – комунальний заклад для дітей віком від 2-х до 6-ти (7-ми) років, в якому забезпечується догляд за дітьми, їх розвиток, виховання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, ідентифікаційний номер .

Засновником закладу є Віньковецька селищна рада . Засновник є органом управління майном закладу, здійснює фінансування та матеріально - технічне забезпечення. Засновник забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної освіти.

      Віньковецький дошкільний навчальний заклад ясла-садок №2 комбінованого типу функціонує з вересня 1975 року.

Дошкільний навчальний заклад в своїй діяльності керується такими нормативно – правовими документами:

-         Конституцією України;

-         Законом України «Про освіту»;

-         Законом України «Про дошкільну освіту»;

-         Законом України «Про охорону дитинства»;

-         Конвенцією про права дитини;

-         Законом України «Про фізичну культуру і спорт»;

-         Законом України «Про мови»;

-         Базовим компонентом дошкільної освіти;

-         Статутом дошкільного навчального закладу;

-         Положенням про дошкільний навчальний заклад;

-         Примірним положенням про методичний кабінет закладу дошкільної освіти;

-         Листом міністерства освіти і науки України «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2019 – 2020 навчальному році» та іншими нормативно – правовими актами.

      Режим роботи дошкільного навчального закладу встановлено рішенням засновника. Необхідно вивчити потреби та запити батьків щодо відновлення режиму роботи 10,5 годин. Наявність Акту готовності дошкільного закладу до навчального року, затвердженого та погодженого плану роботи на навчальний рік та оздоровчий період, надають право дошкільному навчальному закладу №2 здійснювати освітньо – виховні послуги для населення в межах законодавства. Адміністрацією закладу підготовлено заяву на видачу Ліцензії на провадження освітньої діяльності

 

У 2019 – 2020 навчальному році ДНЗ №2 організовано розпочав роботу з 01 вересня, про що видано відповідний наказ по закладу «Про організований початок навчального року, формування груп вихованців та розподіл обов’язків працівників» (наказ №46 від 26.08.2019р.) та закінчить роботу відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад 31 травня 2020р.. З 01 червня по 31 серпня в закладі буде організовано роботу на час оздоровчого періоду.

ДНЗ протягом навчального року працював за п`ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Режим роботи дошкільного навчального закладу №2 комбінованого типу у навчальному році не порушувався. 

 На 2019-2020 навчальний рік було укомплектовано 6 груп:

-       група раннього віку № 1

вихователі: Процюк Л.В., Резнік А.М.

помічник вихователя: Швець Ю.П.

-       група раннього віку № 2

 вихователі: Гвоздовська Г.Я., . Резнік А.М..

помічник вихователя: Колісник .Л.В.

-       молодша група № 3

вихователі: Біла Г.Й., Волошина І.В.,

помічник вихователя: Яворська Г.І..

-         середня група №4 (інклюзивна)

вихователі: Палаш Л.С, Волошина І.В..,

помічник вихователя: Кошай О.П.

-         старша група №5 (логопедична)

вихователі: Гергель С.В, Мазуренко Н.П.,

помічник вихователя Попіль Н.М.        

-       старша  група № 6(інклюзивна)

вихователі:Залуцька С.А., Мазуренко Н.П., асистент вихователя Лащевська А.О.

помічник вихователя: Задоянчук Г.С.

В середньому за рік в групах виховувалося  132 дитини, з них 39 дітей раннього віку. Цьогоріч спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення дітей в групах раннього віку.

Матеріально-технічне забезпечення

За минулий навчальний рік та у підготовці до 2019-2020н.р.  проведено ремонтні роботи та оновлено матеріально-технічну базу, а саме:

- поточний ремонт навісів над вхідними дверями (5 шт. – 93000 грн.)

- косметичний ремонт усіх групових кімнат та службових приміщень закладу ( 3.450 грн.);

- відремонтовано дитячі меблі;

-  проведено поточний ремонт дитячих гігієнічних кімнат, замінено крани холодної води(1.300 грн.);

- відремонтовано ігрові споруди на дитячих майданчиках (фарбування, ремонт дерев’яних конструкцій 6200 грн.)

- до закладу підведено  оптоволоконний інтернет – 1800 грн. Разом з тим , за браком коштів не вдалося зробити підключення оптоволоконного інтернету до абонента.

- придбано: ноутбук та багатофункціональний пристрій для друку -20370грн.

- закуплено посуд столовий на харчоблок  – 3250грн;

- закуплено шафи для посуду на харчоблок – (5шт.) – 4375 грн.

- рушники дитячі – (5шт)-2000грн.

Завдяки ініціативі та наполегливості педагогів (Палаш Л.С., Білої Г.Й, Залуцької С.А., Процюк Л.В. Гвоздовської Г.Я., Гергель С.В.) за спонсорські кошти придбано: меблі дитячі – ігрові , ( 8 секцій на суму 10350 грн.); килим 1 шт – 3250. За благодійні кошти батьків придбано  меблі в методичний кабінет (1 секція) -2500 грн.

 

Всього на ремонт та придбання обладнання  використано коштів: - 150045 грн., в. т.ч.

- бюджетних -124296 грн.

- спонсорських –25750 грн.

Територію та приміщення закладу на початок та у весь період  навчального року намагалися облаштовувати   відповідно до санітарних норм та правил:

- обкошували траву, білили бордюри;

- до початку навчального року з допомогою батьків пофарбовано усі ігрові споруди на території закладу;

- висаджено 15 міні-клумб,

- зроблено сучасне декоративне оформлення зелених насаджень (кущів, клумб).

Протягом навчального року адміністрація закладу створювала відповідні медико-санітарні умови в усіх групах:

- закуплено спецодяг для помічників вихователя;

- були в наявності миючі та дезінфікуючі засоби;

-  інвентар для прибирання промарковано та виділено місце для його зберігання;

- замінено щерблений посуд;

- усі групи забезпечено дитячою постільною білизною, рушниками за кількістю дітей.

-  для усіх підрозділів та категорій працівників складено графіки роботи.

-  харчоблок, пральню, групи, забезпечено необхідним обладнанням, інвентарем, посудом.

- проведено поточний ремонт електрообладнання на харчоблоці, пральні, перевірку опору ізоляції електромережі й заземлення;

      Для забезпечення освітнього процесу з дітьми у дошкільному навчальному закладі створені необхідні умови. Обладнано 6 групових приміщень та кабінети:  завідувача, методичний, медичний,  практичного психолога,, музична зала, фізкультурна-ігрова кімната, харчоблок, пральня, тощо. На жаль, не усі приміщення повністю відповідають санітарно - гігієнічним вимогам:

 -потребує ремонту харчоблок закладу, кімнати гігієни для дітей , склад продуктів харчування;

- є потреба замінити дитячі меблі в усіх групах;

- необхідно придбати фізкультурне обладнання, кварцові лампи для знезараження кімнат у разі потреби та ін..

 

На території закладу для кожної вікової групи є ігровий майданчик  з ігровим та розвивальним обладнанням, яке впродовж останніх років

виготовляється та ремонтується за благодійні батьківські внески.

 

Кадрове забезпечення

Станом на 05.09.2019 р. дошкільний навчальний заклад було забезпечено педагогічними кадрами та технічним і обслуговуючим персоналом. Разом з тим були наявні вакансії : асистента вихователя, вихователя на заміну відпусток .

      Укомплектовано штати педагогічними кадрами за посадами: завідувач – 1, вихователь – методист - 1, інструктор з фізкультури – 1, музичний керівник – 2, вихователі – 9, практичний психолог -1, вчитель-логопед-1, асистент вихователя-1. Усього 17 педагогів. Вакансії: вихователь на заміну відпусток-1, асистент вихователя-1. 

 

 

Якісний склад та освітній рівень педагогічних кадрів.

 

    Освіта       

     Кількість  

      Відсоток   

 

 

Магістр

 

1

  

5,8%

  спеціаліст 

 10

 58,8%
     

  молодший спеціаліст

 6

 35,2%
     

 

 

 

 

4

Склад педагогічних кадрів за стажем роботи.

           

41,3%

Стаж 

Кількість

Відсоток

до 3 років

2

11,7% 

до 10 років

4

 23,5%

до 20 років

4

 23,5%

20 та більше

7

 
     

 

Склад педагогічних кадрів за віком

Вік

  Кількість

Відсоток

до 35 років

7

 41,3%

60 років  і старше

1

 5,8%

 

Атестація в навчальному закладі пройшла згідно вимог «Типового положення про атестацію педагогічних працівників». В цьому навчальному році планово атестовано 2 педагога: 1 - на відповідність посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії  «спеціаліст»  (11 тарифного розряду)- вихователь Процюк Л.В. ;

1-     на  відповідність посаді – завідувач Чорна Т.Г.

 

 

Склад педагогічних кадрів за результатами атестації.

 

Категорія

Кількість

Відсоток

Вища категорія

2

 

11,7% 

І категорія

2

 11,7%

ІІ категорія

1

5,8% 

«спеціаліст»,

11 тарифний  розряд

10

 58,8%

10 тарифний розряд

2

 11,7%

«педагогічне звання»

2

 11,7%
     

 

    Організація освітньої діяльності.

Основною метою діяльності дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти:

-          задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей;

-         створення умов для їх фізичного і психічного здоров`я дітей;

-         розвиток пізнавальних здібностей і нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

-         виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традиції і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей інших націй та народів, свідоме ставлення до себе, оточення та довкілля;

-         виховання здорової, гармонійно розвиненої особистості;

 

-         запобігання розладам фізичного і психічного розвитку;

-         виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

   Зусилля педагогічного колективу в 2019 - 2020 навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1.     Реалізація діяльнісного компоненту освіти та забезпечення її якості шляхом упровадження в освітній процес чотирикомпонентних занять (за К. Крутій), інтегрованих занять ( за Н. Гавриш), карти розумових дій та коректурних таблиць.

2.     Продовжувати вивчати та впроваджувати Технологію П3 (Психолого-педагогічне проектування діяльності дітей за Т. Піроженко) з метою забезпечення умов для якісного проживання дошкільного дитинства.

3.     Підвищувати професійну компетентність педагогів щодо осучаснення освітнього простору в закладах освіти в умовах реалізації проекту « Нова Українська школа».

4.     Продовжувати роботу щодо використання кваліметричної моделі оцінки розвитку дитини у процесі моніторингу якості дошкільної освіти.

   Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічного і навчально - матеріального забезпечення освітньої діяльності залишалися обладнання і оснащення:

-         педагогічного процесу;

-         усіх видів діяльності дітей, їхнього побуту;

-         фізкультурно -  оздоровчої.

Для розв`язання річних завдань були створені  умови: по мірі можливості приміщення забезпечені  обладнанням, навчально-наочними посібниками, іграшками у відповідності до навчальних програм, згідно «Примірного переліку ігрового та навчально – дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти»  (Наказ міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 р. за № 1633). Особлива увага зверталася на доцільне розпланування площ території та приміщень, в зв’язку з тим, що у закладі відсутні спальні; на добір та раціональне розміщення, естетичне оформлення , обладнання та інвентарю.

 

 Особливий акцент було зроблено на створенні привабливого розвивального середовища у всіх вікових групах.

В групах дітей раннього і дошкільного віку ігровий матеріал розміщується в розгорнутому вигляді,  щоб спонукати дітей до дій із ним, до створення сюжетів. Раціональніше стали використовуватися всі приміщення вікових груп. Проте ще недостатньо оснащений фізкультурний зал: не вистачає іграшок та обладнання для ігор та вправ спортивного характеру, для розвитку рухів, рухової активності. В роботі музичного керівника не вистачає музичних інструментів для навчання дітей грі на них. Залишається проблема оснащення групи раннього віку сучасним матеріалом із сенсорно – пізнавального та мовленнєвого розвитку малюків, не вистачає спортивно – моторних іграшок. На це і планується звернути увагу в наступному навчальному році.

  Педагогічний колектив працював за програмами: «Освітня програма для дітей від 2 до 7 років. Дитина», Програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Програмою розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг».

Окремо про роботу з дітьми з ООП:

-         починаючи з листопада 2014 року колектив опікується дітьми з ООП. За останні роки ми маємо 4 випускники, для яких було організовано інклюзивну освіту і які продовжують навчання  у Віньковецькому ліцеї -2; Дашковецькому НВК-1; К. Подільському спеціалізованому навчальному закладі -1.

-         випускники у перспективі цього року- 2, які будуть продовжувати здобувати освіту за індивідуальною формою навчання.

-         у цьому навчальному році в закладі було організовано роботу двох інклюзивних груп; здобували освіту 4 дітей з ООП.

-         згідно наказу з 02.09 2019 р.№67 по Віньковецькому ДНЗ №2, було створено команду супроводу для дітей з ООП, до складу якої увійшли: вихователь-методист Підгурна В.А (керівник команди), практичний-психолог Підфігурна Т.Г., спеціалісти та вихователі інклюзивних груп, асистент вихователя, батьки дітей.

-         було налагоджено співпрацю з спеціалістами ІРЦ; в рамках співпраці проведено спільні засідання спеціалістів ІРЦ та команди супроводу, проведено консультування та ін.

-         покращено кадрове забезпечення для роботи з дітьми з ООП: введено додаткові посади – 0,5 ст. практичного психолога, 1 ст., асистента вихователя.

-         для організації корекційних занять з дітьми з ООП виділено державну субвенцію.

На 2019 рік  витрачено коштів субвенції на корекційні заняття – 9274 грн. ; на придбання – 10800грн. (придбано ноутбук для кабінету психолого).

На 2020р. на корекційні заняття виділено-9600грн. на одну дитину- 38400 грн. , на придбання виділено – 5900 грн на одну дитину-23600 грн.

-         для проведення корекційних занять заключено угоди з педагогами: Підфігурна Т.Г., Івахова О.М., Залуцька С.А.. Про проведені заняття і використані кошти щомісячно складається Акт приймання проведених корекційно-розвиткових занять.

-         щомісячно подається звіт про використані кошти засновнику та директору ІРЦ.

Логопедична група в ДНЗ №2 створена з жовтня 2016 р. У 2019-2020 н.р. логопедичну групу сформовано у складі 16 дітей. Усі діти були попередньо обстежені вчителем-логопедом Любовецькою Л.Ф. та направлені на повне обстеження  у Віньковецький ІРЦ. Обстеження проводилося у період з травня по червень місяць 2019р.

  На підставі заяви батьків діти були зараховані до спеціальної групи для дітей з порушеннями мовлення. Видано наказ по закладу за № 68 від 02.09.2019р. « Про організацію роботи спеціальної групи для дітей з порушеннями мовлення».

    Згідно тарифікації педагогічні працівники ,які працювали в інклюзивних групах та спеціальній групі отримували надбавку до посадового окладу у розмірі 20%.

Для реалізації змісту програм в  методичному кабінеті дошкільного навчального закладу з метою підвищення методичного та освітнього рівня педагогів, підвищення їх теоретичного рівня та фахової підготовки, були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, які шляхом самоосвіти педагоги опрацьовували упродовж навчального року, сформований каталог педагогічного досвіду та інноваційних технологій, поповнено книжковий фонд кабінету, що дає можливість педагогам ознайомитися з сучасними педагогічними технологіями, авторськими наробками та використовувати їх в роботі з дітьми. Постійною є підписка фахових періодичних видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Практика управління ЗДО», «Вихователь-методист ДНЗ», «Методична скарбничка вихователя», «Музичний керівник ДНЗ», «Практичний психолог ДНЗ».

Педагоги мають змогу користуватися сучасними ТЗН: комп’ютером, ноутбуками, копіювальним апаратом.

 На реалізацію поставлених завдань була спрямована діяльність всіх підрозділів дошкільного навчального закладу, методична робота, управлінські рішення. Освітні завдання носять науково-методичний характер, базуються на діагностичній основі. Характерним є  ріст позитивно-психологічного мікроклімату в кожній віковій групі, освоєнням нового прогресивного педагогічного досвіду, знань в галузі новітніх педагогічних  технологій, навичок самооцінки, самокорекції, самоконтролю; динаміки пізнавальної активності всіх учасників педагогічного процесу.

 Система всіх заходів річного плану була спланована рівномірно, розподілена між педагогами за диференційним та індивідуальними підходами, різноманітна з урахуванням можливостей дошкільного закладу та рекомендацій освіти нашого району.

Вихователем – методистом Підгурною В.А. було організовано методичну роботу з педагогічними кадрами на основі  діагностико – прогностичного

принципу.

Вирішення річних завдань неможливе без теоретичної підготовки педагогів, тому система педагогічних нарад, семінарів, консультацій, колективних переглядів мала конкретні цілі. Найбільш дієвими виявилися такі інтерактивні форми методичної роботи з кадрами: ділова гра, майстер – клас,  тренінги, дискусії, бліц – турніри, презентації міні – проектів, моделювання. Всі вони були націлені на те, щоб навчити педагогів аналізувати, уміти оцінювати свою діяльність. Зміст методичної роботи сприяв підвищенню професійної майстерності. Крім того, для підвищення фахового рівня педагогів у методичному кабінеті створено банк даних про кращий досвід наших педагогів  та колег із дошкільних навчальних закладів .

    З метою удосконалення системи контролю у дошкільному навчальному закладі упродовж навчального року було проведено: тематичний контроль « Встановлення рівня розвитку мовлення дітей старших груп №5, №6 (за методикою К. Крутій); фронтальний контроль « Стан освітнього процесу в групі раннього віку №1»; підсумковий контроль з питань підготовки до нового навчального року, роботи дошкільного закладу за навчальний рік; внутрішній контроль ( готовність груп та кабінетів до нового навчального року, забезпечення заходів з профілактики дитячого травматизму, стан захворюваності дітей, стан організації харчування дітей, та ін.); оперативний контроль ( планування навчально - виховної роботи з дітьми, підготовка педагогів до робочого дня, дотримання режиму дня та ін.).

За результатами контролю складені довідки, підготовлені рекомендації, які були заслухані на засіданнях педагогічних рад та видано відповідні накази по закладу.

Збереження та зміцнення здоров’я дітей.

Вважаючи стан здоров`я дітей основою щодо вирішення річних завдань,  протягом року відстежувався як стан здоров`я дітей, так і рівень їх фізичної підготовленості у порівнянні з минулими роками.

 

Таблиця №1.   У 2019 - 2020 навчальному році зі 130 дітей

 

Стан дітей здоров`я дітей

Кількість

Відсоток

1

Практично здорові.

103

 79,2%

22

Діти з окремими функціональними розладами здоров`я та хронічними захворюваннями. Із них 66 дітей із санаторних гр.

23

 17,6%

3

Діти - інваліди

4

 3%

 

 

Таблиця №2. Фізкультурні групи.

 

   Назва групи

   2020 рік  (130 дитина)

   2019 рік (131 дитини)

Основна

72 дитини

97 дітей

Підготовча

1 дітей

3 дитини

Спеціальна

1 дитина

 

 

 

3 дитини

Діти які дообстежуються у зв’язку із карантином

 56 дітей

28 дітей

 

     Потрібно відмітити , що збільшилася кількість необстежених дітей у порівнянні з 2019 роком , в зв’язку з запровадженням карантину. Отримані Листи здоров`я враховувалися при визначенні фізкультурних груп та в подальшій роботі педагогів щодо індивідуалізації навчання.

     Особлива увага приділялася роботі щодо зниження захворюваності. Дане питання неодноразово розглядалося на нараді при завідувачу, виробничих нарадах. Аналіз показників стану здоров`я в ДНЗ не обмежувався їх констатацією. Він включав, зокрема, виявлення причин виникнення й поширення захворювань. Захворюваність в групах раннього віку, дошкільних групах і загальна значно зросла у порівнянні з 2019 р. В дошкільному навчальному  закладі виконувалися всі заходи лікувально – профілактичного характеру:  антропометрія, перевірка постави, огляд на педикульоз.

     На належному рівні проводилася робота щодо дотримання Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Систематично здійснювався контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображені в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. Документація з питань харчування велася відповідно до встановлених вимог. Графік видачі готової продукції з харчоблоку дотримувався.

     В дошкільному навчальному  закладі здійснюється медико – педагогічний контроль за фізичним розвитком та оздоровленням дітей. Систематично здійснюється контроль за проведенням всіх форм фізкультурно – оздоровчої роботи закладу освіти вихователем – методистом та медичною сестрою Підгурною Л. М . Педагоги закладу вивчають досвід з організації та ведення документації з проблем медико-педагогічного контролю за фізичним розвитком.

Батькам малят надавалися консультації з питань фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми в домашніх умовах, оптимізації рухового режиму упродовж дня,  здорового способу життя, використанням здорового харчування, проведення дихальної гімнастики, необхідності проведення щеплень проти кору та інші.

В дошкільному закладі інструктором з фізкультури Путерою С.Л. організована робота гуртка «Степ-аеробіки» для дітей старших груп. Молодий спеціаліст намагається впроваджувати в практику роботи фізичні навантаження на кожну дитину, а також використовувати нетрадиційні форми

 Роботи:  роу-скіппінг, психогімнастика, вправи дихальної гімнастики, елементи авторської програми М. Єфименка «Театр фізичного виховання», елементи «хатха – йоги». З метою встановлення рівня засвоєння дітьми основних рухів в вересні та травні проводиться обстеження дітей, складається моніторинг фізичного розвитку, який відображений у відповідному журналі.

     Дошкільний навчальний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров`я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров`я, його охорона та зміцнення, безпека дітей являються стратегією, пріоритетом у нашій роботі. В кожній віковій групі створені належні умови для реалізації навчання дітей безпеки життєдіяльності. В наявності демонстраційні таблиці, ігровий матеріал для проведення сюжетно – рольових ігор «Пожежники», «Правила вуличного руху» та ін.; атрибути для проведення творчих ігор з елементами безпечної поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. У всіх групах оформлені тематичні куточки з безпеки життєдіяльності дитини.

Організація співпраці з школою. 

     Колектив нашого закладу продовжує працювати над завданням забезпечення наступності в роботі ДНЗ та початкової школи. Адмістрацією та методичною службою закладу було складено План співпраці між Віньковецьким ДНЗ ясла-садок № 2 комбінованого типу та Віньковецьким ліцеєм. Метою цієї співпраці було створення  сприятливих умов для реалізації діяльнісного підходу до навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій з метою формування життєвої компетентної особистості.

 

     Співпраця педагогічних колективів здійснювалась через проведення  спільних заходів відповідно плану співробітництва Віньковецьким ДНЗ ясла-садок № 2 комбінованого типу та Віньковецьким ліцеєм.  Проаналізувавши роботу педагогів Віньковецького ДНЗ ясла-садок № 2 комбінованого типу та Віньковецького ліцею з  виконання плану спільної роботи з наступності, можна зробити висновок, що потрібна ще тісніша співпраця між педагогами ДНЗ та ліцеєм з батьками, особливо в період  введення в дію освітньої  реформи (НУШ).

 

Співпраця з батьками.

Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця закладу з батьківською громадою. Допомога батькам вихованців здійснювалась шляхом надання кваліфікованої допомоги фахівцями: керівником закладу, вихователем-методистом,  вихователями груп, медичним працівником, іншими

 спеціалістами з питань розвитку, виховання та навчання дітей. Робота з батьками проводилась у формі групових та індивідуальних усних і письмових консультацій, телефонних консультацій, бесід, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у закладі. Це перегляд та участь батьків в дитячих святах, розвагах, проведення спільних спортивних розваг та свят, виховних заходів, днів відчинених дверей. Застосовувались засоби наочної пропаганди (інформаційні бюлетені, батьківські куточки з папками - пересувками, фотовиставки, виставки психолого-педагогічної літератури тощо). Традиційно для батьків організовувались виставки робіт дітей з зображувальної діяльності.

 

Дистанційна робота.

Особливо потрібно відзначити налагодження дистанційної роботи з батьками вихованців у період проголошеного карантину ( з 12.03 по 29.05 2020р.) Дякуючи психолого-методичній службі закладу (вихователя-методиста Підгурна В.А., практичного психолога Підфігурна Т.Г.) створено дистанційну систему роботи з психолого-педагогічної підтримки батьків щодо питань організації життєдіяльності та розвитку дітей вдома у період карантину. До цієї роботи активно долучились та плідно,  ефективно працювали у дистанційному режимі педагоги: Підгурна В.А., Підфігурна Т.Г., Палаш Л.С., Залуцька С.А., Рєзнік, А.М., Мазуренко Н.П., Путера С.Л., Процюк Л.В., Лиса М.М.. Схвальними є старання з опанування ІКТ технологій вихователів Білої Г.Й., Гергель С.В.. Хотілося б бачити більше активності у дистанційній роботі педагогів: Волошина І.В., Гвоздовська Г.Я., Макогон Л.М, Любовецька Л.Ф..

 

Підвищення кваліфікації та самоосвіта педагогів.

    Адміністративно-методична робота спрямована на постійну самоосвіту вихователів, регулярний огляд методичної й фахової літератури. На достатньому рівні організовано індивідуальну самоосвітню підготовку педагогів – вивчення передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій. Організовано роботу над індивідуальною психолого-педагогічною проблемою кожного вихователя в розрізі співвідношення з проблемною темою закладу. У закладі в наявності банк ППД. Методична служба приділяє велику увагу вивченню системи роботи вихователів та розповсюдженню їх досвіду роботи на рівні району, міста.

    Результативність участі педагогів ДНЗ №2 у районних , обласних, всеукраїнських заходах, конкурсах за період 2015-2020 р.р.

   

- Педагогічний колектив закладу був активним учасником обласного семінару «Оптимізація інформаційно-освітнього середовища закладів дошкільної освіти» (2016рік).

- Педагоги закладу відзначені сертифікатом і посіли І рейтингове місце за підсумками «Педагогічного профтесту», який проводився на інтернет- порталі рейтингу освітніх закладів України (червень 2017р)

- Педагогічний колектив Віньковецького ДНЗ №2 став лауреатом та відзначений дипломом обласного конкурсу «Фестиваль театрального мистецтва» (2015р.)

- Трудовий колектив закладу кілька років поспіль нагороджено Грамотою відділу освіти молоді та спорту Віньковецької РДА за активність та ініціативу, ефективне використання бюджетних коштів, та якісну підготовку ДНЗ до навчального року (2015р, 2016р, 2017р.)

- Педагоги закладу проявляють щорічну активність у презентації методичних напрацювань на районній виставці педагогічних ідей та мають успішні результати за участь у обласній виставці «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування):

ü2015рік - Диплом І ступеня , Програма художньо-естетичного розвитку дітей старшого дошкільного віку «Барвиста гілка Петриківки» , Підгурна В.А.

ü2016рік - Диплом І ступеня, Управлінський проект «Звикаємо до садочка разом»,Чорна Т.Г.

ü 2016рік - Диплом І ступеня, Навчально-методичний посібник « Національно-патріотичні мотиви виховання у дошкільників любові до рідного краю», Залуцька С.А.

ü2017рік - Диплом ІІ ступеня, Методичний посібник « Формування національної свідомості дошкільників засобами музейної педагогіки», Чорна Т.Г.

ü2017рік - Диплом ІІІ ступеня, Методичний посібник « Луби і знай свій рідний край», Гендзерська А.Є.

ü2018рік - Диплом ІІІ ступеня, Методичний збірник занять та інших форм роботи до програми «Барвиста гілка Петриківки», Підгурна В.А.

ü2019 рік - Диплом І ступеня, Освітній проект « Інклюзія в дитсадку: організаційна модель», Чорна Т.Г.

ü2019 рік - Диплом ІІ ступеня, Ілюстрований альбом « Дитяча гімнастика», Путера С.Л.

2019 рік - Диплом ІІІ ступеня, Методичний посібник «Радість рухів. Формування навичок музично-рухової діяльності у найменших дошкільнят», Максимишена М.О.

 

Підвищення кваліфікації педагогів закладу  здійснюється згідно плану. На 2020 р. розроблено План підвищення кваліфікації педагогів Віньковецького ДНЗ №2 за вимогами Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (затверджено Постановою кабінету міністрів України від 21.08.2019р. №800). Педагогічні працівники Віньковецького ДНЗ мають право на вільний вибір освітніх програм , форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Кожен педагогічний працівник закладу може реалізувати своє право на освіту шляхом формального, неформального та інформального навчання. Педагоги підвищують кваліфікацію у різних формах та у різних СПК, з якими адміністрація закладу заключила договір (Хмельницький ОІППО, Громадська організація «Академія розвитку особистості» м. Запоріжжя; ТОВ «МЦФР-Україна» м. Київ.) Окремі види педагогічної діяльності педагогів Віньковецького ДНЗ №2 , що провадилися поза межами Плану підвищення кваліфікації будуть визнані як підвищення кваліфікації. В закладі розроблено та затверджено педрадою Положення про підвищення кваліфікації педагогічних працівників Віньковецького ДНЗ №2 комбінованого типу та Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогів Віньковецького ДНЗ №2. 

 

Перспективи розвитку Віньковецького ЗДО ясла-садка №2 комбінованого типу відображені у Програмі розвитку Віньковецького ДНЗ ясла-садка №2 комбінованого типу на 2019-2024рр., яка затверджена рішенням сесії Віньковецької селищної ради №2-30/2019 від 18.10.2019р.

     Активно долучилися до складання програми спеціалісти закладу: Підгурна В.А., Підфігурна Т.Г.

  Дану Програму складено відповідно до ст. 11 Закону України «Про дошкільну освіту». Програма спрямована на підвищення якості освітніх послуг та конкурентоспроможності закладу, вирішення стратегічних пріоритетів розвитку закладу:

-         Збереження та зміцнення здоров’я дитини як першочергового завдання розвитку дошкільника

-         Створення інклюзивного освітнього середовища

-         Підвищення якості освіти шляхом використання інновацій

-         Удосконалення професійної компетентності та розкриття творчого потенціалу педагогів

Матеріально-технічна модернізація ДНЗ

Дана Програма є дієвою та реалізується за пріоритетними напрямками:

1.     Проект «Здорова дитина»

-         Створена та працює творча група  фахівців  з апробації нових здоров’я збережувальних та здоров’я формувальних  технологій; зібрано інформацію щодо інноваційних освітніх технологій зі здоров’я збереження                                                                                                13

-         Впроваджено елементи інноваційних технологій СЕФІ-Денс, РОУП-СКІППІНГ та СТЕП-аеробіка у заняття з фізичного виховання (інструктор з фізкультури  Путера С.Л.)

2.     Проект «Інклюзивна освіта»

-         Забезпечено рівний доступ до дошкільної освіти дітей з ООП (в закладі виховується 4 дитини з ООП)

-         Відкрито другу інклюзивну групу та введено в штат посаду асистента вихователя

-         Розроблено індивідуальні програми розвитку дитини

-         Створена та успішно функціонує Команда супроводу дітей з ООП

-         Організовано проведення корекційно розвиткових занять, заключено угоди з фахівцями (Підфігурна Т.Г., Залуцька С.А., Івахова О.М., фахівці мають відповідну освіту або пройшли курси підвищення кваліфікації працівників інклюзивних груп)

-         Забезпечується особистісно – орієньований підхід до дітей з ООП на корекційно-розвиткових заняттях

-         Оновлено матеріальну базу з метою інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище (є в наявності магнітно-маркерна дошка, набори друкованих сюжетних та предметних картинок дерев’яні та пластмасові конструктори, набори будівничих блоків, пірамідок, ящик для пісочної терапії придбано ноутбук ).

-         Налагоджено взаємодію з батьками дітей з ООП та з фахівцями ІРЦ

3.     Проект «Інновації»

-         Створено банк інновацій

-         Продовжується робота по вивченню можливостей педагогів щодо готовності до інноваційної педагогічної діяльності.

Складено перспективний план упровадження інновацій в закладі.

 

Підвищення ІКАТЕ компетентності  педагогів.

       ЗДО забезпечений комп’ютерною технікою, є підключення до мережі інтернет. Створено сайт завідувача Віньковецького ясла-садка №2 комбінованого типу, де на жаль не систематично публікується інформація про заклад.

 Працівники закладу ведуть блоги: «Сільничка психолога» (Підфігурна Т,Г.),  та «Шухлядка вихователя» (Підгурна В.А.).  Створено віртуальний методичний кабінет (Підгурна В.А.). Систематично педагогічні працівники закладу діляться ідеями та досвідом роботи у закритій групі соціальної мережі Фейсбук «СПК – Колобок» та  групі «Віньковецький дитячий садок №2 «Колобок»». Педагогічні працівники закладу активно проходять підвищення кваліфікації на е-ресурсах. Спеціалісти закладу опановують роботу в сервісі «Office 365».

   Традиційні (паперові) форми роботи з інформацією практично не використовуються в закладі. Зберігання, обробка, отримання, передача, аналіз інформації, зменшення паперового потоку за допомогою комп’ютерних мереж дає адміністрації ДНЗ №2 можливість прискорення процесу управлінської діяльності і в цілому, підвищення її ефективності.                                           

Районні методичні заходи, заходи на базі ДНЗ, облік дітей, річні звіти про діяльність закладу у програмах ІСУО, ДІСО, облік особового складу працівників закладу, ведення ділової документації керівника та спеціалістів проводяться з використанням ІКТ-технологій. Керівник та педагоги закладу використовують у своїй роботі е-пошту. Є необхідність створення сайту ДНЗ №2.

   Застосування ІКТ адміністрацією закладу дозволило на порядок підняти швидкість прийняття рішень, якість і культуру управлінської діяльності, створити резерви для удосконалення роботи адміністрації ДНЗ. Передплачуючи видання МЦФР, маємо доступ до експертно-правової системи Expertus: Дошкільний заклад».

Налагоджено зв'язок з відділом освіти Віньковецької РДА, установами та організаціями через електронну пошту, що дозволяє економити час і дає оперативність при виконанні наказів , розпоряджень, звітів та інших документів.

 

Результати перевірок, проведених місцевими органами управління освітою та іншими органами державного нагляду (контролю)в закладі за 5 років.

В закладі наявні Акти перевірок різних органів державного нагляду (контролю).

Перевірки ДСНС:

-         23.12.2019р.

-         30.07.2019 р.

-         18.05.2018р.

-         06.10.2017р.

-         24.03. 2017р.

-         26.09.2016р.

-         30.10.2015р.

Перевірки Держпродспоживслужби:

-         14.11.2019р.

-         23.05.2019р.

-         08.04.2019р.

-         02.02.2017р.

-         06.12.2017р.

-         21.03.2016р.

-         28.09.2015р.

-         25.06.2015р.

Перевірки відділу освіти молоді і спорту Віньковецької РДА 2015р.

 Слухалося питання на колегії відділу освіти молоді і спорту Віньковецької РДА « Науково-методичний супровід запровадження стандартів дошкільної та початкової освіти. Реалізація принципу наступності в дошкільному закладі».

-         2017 р. Слухалося питання на колегії відділу освіти молоді і спорту Віньковецької РДА « Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО».

-         2018р. листопад. Слухалося питання на колегії відділу освіти молоді і спорту Віньковецької РДА « Про особливості створення інклюзивного освітнього простору в ДНЗ».

Перевірки Департаментом освіти і науки ОДА

-         2016р. , жовтень. Відповідно до річного плану роботи Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації вивчалось питання «Про створення умов  для освіти  дітей з ООП у ДНЗ, ЗНЗ».

2019р.. листопад. На колегії Департаменту освіти і науки ОДА слухалось питання « Про стан забезпечення обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку».

1.За Актами перевірок ДСНС виконано такі зауваження:

-         Укладено договір на технічне обслуговування системи протипожежного захисту;

-         Заведено Журнал обліку технічного обслуговування і ремонту системи протипожежного захисту;

-         Ведеться Журнал перевірок вогнегасників;

-         Придбано 4 вогнегасники.

2.За Актами перевірки Держпродспоживслужби  виконано такі зауваження:

-         Обладнано контейнер для харчових відходів;

-         Ведеться облік температури повітря в коморі;

-         Облаштовано зберігання інвентарю для прибирання в окремих приміщеннях.

3.Рішенням колегії відділу освіти молоді і спорту Віньковецької РДА схвалено роботу закладу з питань: « Науково-методичний супровід запровадження стандартів дошкільної та початкової освіти. Реалізація принципу наступності в дошкільному закладі»;« Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ»;   « Про особливості створення інклюзивного освітнього простору в ДНЗ».

4.Питання «Про створення умов  для освіти  дітей з ООП у ДНЗ, ЗНЗ», слухалося на колегії обласного Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, про що є довідка. Надані зауваження :

-         спеціальна група ДНЗ укомплектована дітьми без направлень відділу освіти.

-         відсутня посада асистента вихователя в інклюзивній групі.

Дані зауваження виконані.

Питання «Про стан забезпечення обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку», слухалося на колегії обласного Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, про що є довідка.

Ділова документація у Віньковецькому ДНЗ №2  комбінованого типу ведеться згідно Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах. Згідно з пунктом 4.3 Примірної інструкції в закладі сформовано Номенклатуру справ Віньковецького ДНЗ ясла-садок №2 комбінованого типу. Номенклатура справ містить документи з відповідними кодами: керівника ЗДО, методичної служби, вихователів, інструктора з фізкультури, керівника музичного, керівника гуртка, вчителя-логопеда, практичного психолога, сестри медичної, завідувача господарством. При введенні нових посад (асистент вихователя, вихователь інклюзивної групи, вихователь логопедичної групи) Наказом по закладу затверджено коди та перелік документів для вищевказаних посад. За потреби вносилися зміни та доповнення до Номенклатури справ ДНЗ Усі документи оформляються в е-варіанті та друкованому варіанті. Стан ведення документації задовільний.

В закладі сформовано банк нормативних документів з питань охорони праці:

- наявна законодавча база;

 - видано накази по закладу «Про організацію роботи з охорони праці», «Про призначення осіб, відповідальних за протипожежний стан в ДНЗ», «Про створення комісії з питань охорони праці», «Про організацію профілактичної роботи щодо попередження травматизму і зниження захворюваності дітей» та інші;

- розроблено Посадові та Робочі інструкції з охорони праці, Інструкції з охорони праці при виконанні певних робіт для усіх категорій працівників;

- ведуться Журнали: реєстрації інструкцій з ОП та видачі інструкцій з ОП; реєстрації вступного інструктажу, реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки, реєстрації інструктажів з охорони праці та з питань техногенної безпеки, огляду будівель і споруд (журнали ведуться згідно вимог, наявні відповідні записи та підписи працівників).

Керівником закладу ведеться контроль за виконанням вимог нормативних документів з:

-охорони праці;

-безпеки життєдіяльності;

-пожежної безпеки;

-санітарно-гігєнічних норм.

 Адміністрацією закладу систематично проводиться навчання та перевірка знань працівників закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності (наявні Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань ОП та БЖД, наказ «Про проведення навчання і перевірки знань з ОП та БЖД», Програма навчання з питань ОП, екзаменаційні білети, Протоколи засідання комісії з перевірки знань працівників з питань ОП, БЖД, ПБ, ЦЗ)

 Усі працівники закладу дотримуються санітарно-гігієнічних норм щодо: облаштування приміщень в ДНЗ, організації харчування дітей, організації освітнього процесу, збереження та зміцнення здоров’я дітей.  Організовано вивчення Санітарного регламенту для ДНЗ та перевірка знань працівників з даного питання.

 

Одним із стимулів щодо покращення якості роботи колективу ДНЗ №2 є заохочення працівників . Адміністрація використовує різні види заохочення . Моральні заохочення- подяки, грамоти, дипломи різних рівнів; матеріальні- щорічна винагорода педагогічним працівникам у відповідності до Закону України « Про освіту». Відповідно до Колективного договору працівники з числа технічного та обслуговуючого персоналу мають додаткові оплачувані відпустки від 4 до 7 календарних днів.

 

 

За підсумками роботи колективу Віньковецького ДНЗ №2 ясла-садок комбінованого типу за 2019-2020 н.р. можна зазначити , що поставлені завдання в цілому виконані.

Висловлюю подяку всім , хто причетний до організації освітнього процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і працює на виконання всіх цих цілей і завдань , які ставить перед собою  колектив.

 

 

 

 

 

 

 

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2  КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

Н А К А З

 09 червня  2020 року                                                                                                                                     №37

 

Про відновлення роботи

Віньковецького ДНЗ ясла-садка №2

комбінованого типу після зняття

 карантинних обмежень

 

На виконання Розпорядження   виконавчого комітету Віньковецької селищної ради «Про дозвіл на відвідування дітьми Віньковецького ДНЗ №2» від 09.06.2020 року №25  та з метою поетапного відновлення освітнього процесу в закладі після зняття карантинних обмежень ,

 

НАКАЗУЮ:

1.      Організувати прийом дітей до Віньковецького ДНЗ ясла-садок №2 комбінованого типу  з 10.06.2020 року.

                                                                                  Завідувач Т.Чорна

 

2.      Встановити режим роботи закладу  на період послаблення карантинних обмежень :

-          початок роботи з 7.30

-          закінчення роботи о 17.00

-          ранковий прийом дітей здійснювати  з 7.45 до 8.30.

-          на час карантину  відміняється робота чергової групи

-          відхід дітей додому здійснювати з 16.00 до 17.00.

 

3.      Відновлення діяльності вікових груп здійснювати поетапно , а саме:

-          з 10.06.2020 року по 15.06.2020 року сформувати дві групи для дітей дошкільного віку: старша група (вихователь Палаш Л.С.); середня група (вихователь Мазуренко Н.П.);

-          з 16.06.2020р. сформувати середню групу  (вихователь Біла Г.Й.);

-          з 17.06.2020р. сформувати молодшу групу( вихователь Гвоздовська Г.Я.).

 

вихователі вікових груп

медична сестра

 

4.      Розробити та затвердити:

-           графіки роботи  педагогічного та технічного персоналу;

-          графік видачі готових страв з харчоблоку;

-          графіки дезінфікування приміщень;

-          розклад занять та прогулянок з дітьми;

-           режим дня для дітей на літній період;

-          Примірне меню та ін..

09.06.2020 року

завідувач, медична сестра,

вихователь-методист, завідувач господарства

 

 

5.      Провести Інструктажі щодо виконання Санітарного регламенту для ДНЗ та Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину (затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020р. №25) з усіма категоріями працівників : технічного , обслуговуючого, медичного, педагогічного персоналу.

09.06.2020 року

завідувач, медична сестра,

вихователь-методист, завідувач господарства

6.      Поінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу у період послаблення карантину.

09.06.2020 року

завідувач, вихователі груп

7.      Освітній процес здійснювати відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу.

вихователь-методист, вихователі груп

Комісії в складі завідувача Т.Чорної, вихователя-методиста В.Підгурної, медичної сестри Л.Підгурної, зав господарством Г.Канарської оглянути територію та приміщення закладу з метою контролю за дотриманням

Санітарного регламенту для ДНЗ та Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину (затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020р. №25.

09.06.2020 року

 

 

8.      Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор  ________________________ Т.Чорна

З наказом ознайомлені:


      1.Підгурна В.А. – вихователь-методист

2.Підгурна Л.М. – сестра медична

1.      Палаш Л.С.  – вихователь   

2.      Гергель С.В.  – вихователь

3.      Біла Г.Й. – вихователь

4.      Залуцька С.А. – вихователь

5.      Лащевська А.О.. –асистент  вихователя

6.      Волошина І.В.. – вихователь

7.      Процюк Л.В. – вихователь.

8.      Гвоздовська Г.Я. – вихователь

9.      Мазуренко Н.П. – вихователь

10.  Резнік А.М., - вихователь

11.  Макогон Л.М.. – муз. керівник

12.  Лиса М.М.- муз. керівник

13.  Путера С.Л..  – інструктор з фізкультури

14.  Підфігурна Т.Г. – практичний психолог

15.  Канарська Г.І. – зав.  господарством

16.  Шкраблюк Н.В. – кухар

17.  Саврій З.П.– кухар

18.  Любовецька О.Ф. – робітник харчоблоку

19.  Попіль Н.М. – помічник вихователя

20.  Швець Ю.П. – помічник вихователя

21.  Кошай О.П.– помічник вихователя

22.  Колісник Л.В. – помічник вихователя

23.  Задоянчук Г.С. – помічник вихователя

24.  Яворська Г.І. – помічник вихователя

25.  .КолосковаЛ.О.–прибир.служб.прим

26.  Дурдас С.М. – праля

27.  Шелепало Л.Б.-швея - кастелянка

 

28.  КанарськийА.Ф.-сторож.

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2  КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

Н А К А З

11 червня 2020 року                                                                                                         № 39

 

 

Про організацію освітньо-виховного процесу

в умовах адаптивного карантину у

Віньковецькому ДНЗ №2 у літній період 2020 року

На виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби», з метою організації безпечного та змістовного освітньо-виховного процесу в закладі дошкільної освіти під час літнього оздоровлення в умовах адаптивного карантину,

Н А К А 3 У Ю

  1. 3 метою забезпечення безпечного освітнього процесу у закладі в літній оздоровчий період в умовах адаптивного карантину провести організаційні заходи щодо підготовки до освітнього процесу приміщення, території, навчального матеріалу та забезпечити безумовне виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25.
  2. Передбачити в літній період функціонування необхідної та зручної для батьків мережі гpyп в закладі протягом літа. Керуючись вимогами Регламенту при зведенні гpyп не допускати перевантаження ïx дітьми.
  3. Провести комплектацію гpyп дітьми на 2020-2021 навчальний рік починаючи з 03 серпня 2020 року у відповідності до електронної реєстрації дітей до закладу, планової мережі та контрольних показників наповнюваності гpyп.
  4. Вихователю-методисту Підгурній В.А :
  • Планування освітньо—виховного      процесу,    оздоровчих, медико-педагогічних заходів на період літнього оздоровлення та ефективність ïx проведення в умовах адаптивного карантину обговорити на педагогічних радах, загальних зборах, виробничих нарадах в онлайн-режимі.
  • Провести до 15. 06.20 року з усіма працівниками закладу додаткові інструктажі з питань організації освітнього процесу в умовах безпеки життєдіяльності закладу у літній період в умовах послабленого карантину, звернувши особливу увагу на забезпечення умов та вимог, виконання яких спрямоване на запобігання ускладнення епідемічної ситуації та гарантування безпечного перебування всіх учасників освітнього процесу в закладі, який функціонує в умовах напруженої епідситуації, профілактику інфекційних захворювань, питань оздоровлення та загартування, засвоєння правил дорожнього pyxy, пожежної безпеки, попереджень отруєнь неякісними продуктами харчування, рослинами та грибами, дотримання вимог санітарного законодавства..
  • Розробити адаптивні графіки проведення всіх режимних процесів, зокрема, прогулянок та занять з метою недопущення змішування гpyп.
  • Забезпечити безумовне виконання .працівниками календарних планiв роботи на лiтнiй перiод. Календарне планування освітньо-виховної роботи з дiтьми здiйснювати за перспективним плануванням, що затверджене на навчальний рік, передбачивши тривале перебування дiтей на свiжому повітрі, достатню рухову активнiсть, проведення цiльових екскурсiй, прогyлянок, загартування, змiстовне дозвiлля, оздоровлення дiтей за дотримання вимог та рекомендацiй в умовах адаптивного карантину.
  • До 03.09.2020 року провести самоаналiз органiзацiї освiтнього процесу під час лiтнього оздоровлення дiтей; питання стану оздоровлення та вiдпочинку дітей в лiтнiй перiод заслухати на чергових методичних нарадах.
  • Розробити рекомендації та системи освітньої роботи з дітьми для кожної вікової групи з ycix розділів Програми, враховуючи специфіку роботи вікових гpyп. У систему занять з дітьми включити форми організації дітей, які передбачають максимальне ïx перебування на свіжому повітрі, передбачають дистанціювання між дітьми та мінімальне використання роздаткового дидактичного матеріалу та використання матеріалу, який добре обробляється та миється за умов чіткого дотримання графіків роботи з обов’язковим дотриманням ycix вимог Регламенту.
  1. Вихователям, музичним керівникам, інструктору з фізкультури.
    • Заняття з ycix розділів Програми орієнтувати на закріплення навчального матеріалу, який вивчався упродовж року, а подачу нового матеріалу проводити в ігровій, дослідницькій формі, розрахованій на індивідуальну роботу.
    • На заняттях з мовленнєвого розвитку практикувати завдання з обмеженим використанням наочності, практикувати використання одноразових роздаткових карток, словесних дидактичних iгop, логоритмічних завдань, вивчення напам’ять, проведення діалогів, описів тощо.
    • На заняттях з малювання, ліплення та аплікації використовувати одноразове обладнання, яке не зберігається, та є індивідуальним для кожної дитини (малювання пальчиками, тичками, паличками, нитками тощо).
  2.  
    • Музичні заняття та заняття з фізичної культури проводити на ігрових майданчиках чи групових приміщеннях для кожної вікової групи окремо без відвідування музичних та спортивних залів, спільно a6o окремо з вихователем, а також в інтеграції із заняттями з математики, ознайомлення з природою, у ігровій та сюжетній формі.
    • Заняття з екологічного виховання, ознайомлення з природою, довкіллям проводити у вигляді цільових прогулянок та екскурсій, «екологічних стежинок», «милування в природі» та інших форм інтегровано з іншими розділами.
    • Ігри, спортивні розваги з дітьми організовувати з урахуванням дистанціювання дітей, без хороводів, 6ез iгop з піском, об’єднуючи дітей не більше 2-3 дітей у гpyпi з обмеженим фізичним контактом. Обробку іграшок проводити відповідно до вимог Регламенту.
    • Щоденно практикувати проведення міні -занять з формування культурно-гігієнічних навичок, миття рук, 0тощо.
    • Забезпечити спiвпрацю з батьками по оздоровленню та лiтньому вiдпочинку дiтей, проведенню системи оздоровчих, освітньовиховних та розважальних заходiв шляхом використання сучасних дистанцiйних форм у режимi онлайн, використовуючи Viber тощо. Домогтися вiд батькiв забезпечення дiтей необхiдним одягом та взуттям, головними уборами вiдповiдно до погоди та максимального перебування на свiжому повiтрi на територiї закладу.
  3.  Медичній сестрі  Підгурній Л.М..:
    • Організувати навчання педагогічного та обслуговуючого персоналу щодо форм організації дітей із забезпеченням дистанцiйного перебування вcix учасникiв освiтнього процесу пiд час рiзних режимних процесiв, а також прийомам загартування, надання долiкарської  допомоги дiтям.
  4. Завгоспу Канарській Г.І.:

Забезпечити вчасну підготовку матеріальної бази закладу до нового 2020-2021 н.р., своєчасне завершення ремонтних робіт та виконання приписів контролюючих служб.

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор________________________ Чорна Т.Г

З наказом ознайомлені:

1.      Підгурна В.А. – вихователь-методист

2.      Підгурна Л.М. – сестра медична

3.      Палаш Л.С.  – вихователь  

4.      Гергель С.В.  – вихователь

5.      Біла Г.Й. – вихователь

6.      Залуцька С.А. – вихователь

7.      Ковальчук Л.О... – вихователь

8.      Волошина І.В.. – вихователь

9.      Процюк Л.В. – вихователь.

10.  Гвоздовська Г.Я. – вихователь

11.  Мазуренко Н.П. - вихователь

12.  Макогон Л.М.– муз. керівник

13.  Лиса М.М.- муз. керівник

14.  Путера С.Л..  – інструктор з фізкультури

15.  Підфігурна Т.Г. – практичний психолог

16.  Канарська Г.І. – зав.  господарством

17.  Шкраблюк Н.В. – кухар

18.  Саврій З.П.– кухар

19.  Любовецька О.Ф. – робітник харчоблоку

20.  Шелепало Л.Б. – помічник вихователя

21.  Швець Ю.П. – помічник вихователя

22.  Кошай О.П.– помічник вихователя

23.  Колісник Л.В. – помічник вихователя

24.  Задоянчук Г.С. – помічник вихователя

25.  Яворська Г.І. – помічник вихователя

26.  .КолосковаЛ.О.–прибир.служб.прим

27.   Дурдас С.М. – праля

28.  Канарський А.Ф. – сторож

 

 

 

ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЯСЛА-САДОК №2 КОМБІНОВАНОГО ТІПУ

 

 

 

Н А К А З

 

20 серпня 2020 року  

                                                                                                                                                            № 45

Про підготовку до нового

2020-2021 навчального року

в умовах адаптивного карантину

 

На виконання вимог статей 13 та 17 Закону України «Про охорону праці», с.1 р.І V Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в закладах та закладах освіти, затвердженого наказом МОНУ від 26.12.2017р. №1669 (зареєстровано в Мінюсті України 23.01.18р. За №100 / 31552) та управління Листом МОНУ від 29.07.2020р. №1 / 9-406 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину», Постанова головного державного санітарного лікаря №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації роботи ЗДО у період карантину», за участю організації підготовка закладу до нового 2020-2021 н.р. та опалювального сезону,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.       Продовжити дію режиму адаптивного карантину в закладі до 31.10.2020р.

2.       Вихователю - методисту, медичній сестрі, вихователям груп до 22.08. 2020р. поінформувавши учасників освітнього процесу про продовження адаптивного карантину та заборони, що діють на територіях України протягом періоду дії карантину в залежності від рівня епідемічної небезпеки в регіонах або окремих адміністративно-територіальних одиницях, що визначається результатами оцінок епідемічних показників та визначається рішенням Державного комітету з цього проекту -екологічна безпека та надзвичайні ситуації, яка розміщується на офіційному інформаційному порталі КМУ (за посиланням http: // covid19 / qov . ua ).

3.       Вихователю-методисту Підгурній В.А., досліджуючи господарство Канарської Г.І., медичній сестрі Підгурній Л.М., вихователям груп до 28.08.2020р.провести інструментарій з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу за безпеку життєдіяльності учасників навчального року та небезпечного сезону, щодо використання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID19, правил пожежної безпеки, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм гігієни та виробничої санітарії, насправді у надзвичайних ситуаціях відповідно до відповідних інструкцій у журналі.

4.       Всім учасникам освітнього процесу закладу взяти до відома та виконання Постанову головного державного санітарного лікаря №25 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації роботи ЗДО у період карантину».

5.       Затвердити:

-           План заходів щодо підготовки закладу до нового навчального року та опального сезону (додається).

-           План організаційних та ремонтних робіт до початку експлуатації приміщення закладу в навчальному році (додається).

-           Затвердити Регламент роботи Віньковецького ЗДО №2 в умовах адаптивного карантину.

-           Затвердити План протиепідемічних заходів у закладах у період адаптивного карантину на 2020-2021 рр.

 

 

Контроль за виконанням наказу залишає для себе.

 

Директор ________________________ Чорна Т.Г

 

З наказом ознайомлені:

 

1.       1 Підгурна В.А. - вихователь-методист

2.       Підгурна Л.М. - сестра медична

3.       Палаш Л.С. - вихователь       

4.       Гергель С.В. - вихователь

5.       Біла Г.Й. - вихователь

6.       Залуцька С.А. - вихователь

7.       Ковальчук Л.О ... - вихователь

8.       Волошина І.В .. - вихователь

9.       Процюк Л.В. - вихователь.

10.   Гвоздовська Г.Я. - вихователь

11.   Мазуренко Н.П. - вихователь

12.   Макогон Л.М.– муз. керівник

13.   Лиса М.М.- муз. керівник

14.   Путера С.Л .. - інструктор з фізкультури

15.   Підфігурна Т.Г. - практичний психолог

16.   Кульпека С.В.- асистент вихователя

17.   Канарська Г.І. - зав. господарством

18.   Шкраблюк Н.В. - кухар

19.   Саврій З.П.– кухар

20.   Любовецька О.Ф. - робітник харчоблоку

21.   Шелепало Л.Б. - помічник вихователя

22.   Швець Ю.П. - помічник вихователя

23.   Кошай О.П.– помічник вихователя

24.   Колісник Л.В. - помічник вихователя

25.   Задоянчук Г.С. - помічник вихователя

26.   Яворська Г.І. - помічник вихователя

27.   .КолосковаЛ.О. – прибир.служб.прим

28.    Дурдас С.М. - праля

29.   Канарський А.Ф. - сторож


ЗАТВЕРДЖЕНО:

Наказ від 20.08.2020р. №45

 

 

План

заходи щодо підготовки Віньковецького ЗДО ясла-садка №2 комбінованого типу до нового навчального року та небезпечного сезону 2020-2021 н.р.

№ з \ п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

1.

Організувати та забезпечити проведення ремонтних робіт у приміщенні закладу.

червень-липень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

2.

Проведіть огляд освітлення всіх приміщень і забезпечте замість непрацюючих ламп.

липень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

3.

Провести технічний огляд та перевірити заземлення.

серпень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

4.

Підготувати тепломережу до роботи в осінньо –зимовий період.

вересень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

5.

Провести технічну експертизу вогнегасників, для потреби зробити перезарядку.

вересень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

6.

Проведіть огляд будівлі та приміщення закладу освіти на відповідь правилам пожежної безпеки.

Липень-серпень

Завідувач господарством Канарська Г.І.

7.

Проведіть огляд будівельників та приміщень, комунікацій та скласти акт-дозвіл на введенні їх в експлуатацію.

До 15.08.

Комісія з технічного огляду закладу

8.

Участь у роботі комісій Відділ освіти з прийому в службу заснування освіти до початку 2020-2021 н.р.

До 25.08.

Звідувач ДНЗ та голова ПК

9.

Організувати щорічне проходження медичного огляду працівниками закладу.

За графіком

Медична сестра

10.

Розробити режим дня Віньковецького ДНЗ №2 та розклад занять на 2020-2021 н.р.

До 25.08.

Вехователь-методист Підгурна В.А.

 

 

 Звіт керівника

про роботу Віньковецького ДНЗ ясла-садка № 2

комбінованого типу 

за 2020-2021 н.р.

 

Робота дошкільного навчального закладу у 2020/2021навчальному році була направлена на виконання Законів України « Про освіту» (05.09.2017 № 2145-VIII), «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 №2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305 (із змінами внесеними Постановою КАбМінУ від 27.01.2021р. № 86), законодавчо-нормативних та інструктивно-методичних документів Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України, Департаменту науки і освіти Хмельницької облдержадміністрації, відділу освіти, молоді та спорту Віньковецької селищної  ради.

Організація навчально-виховного процесу в ДНЗ №2 здійснювалася згідно Статуту закладу, річного  плану на 2020/2021 навчальний рік.

Працівники ДНЗ спрямували у поточному навчальному році свою роботу на виконання основних завдань з організації дошкільної освіти:

забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку;

популяризація обов’язкової дошкільної освіти для дітей 5 річного віку через різні форми її здобуття;

зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази ЗДО;

підвищення якості дошкільної освіти в умовах упровадження Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)

забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних особливостей;

збереження та зміцнення здоров’я дітей з раннього дитинства;

модернізація системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;

урізноманітнення форм спільної роботи з батьками.

У 2020/2021 навчальному році заклад працював в 9-годинному режимі, з метою задоволення потреб батьків, було організовано роботу чергової групи в ранкові та вечірні години. До складу закладу входило 6 груп (115 дітей): 5 дошкільних груп (з яких 1 група – спеціальна група для дітей з порушенням мовлення для дітей середнього дошкільного віку, 2- групи інклюзивні), а також 1 група раннього віку.

Загальна кількість працівників – 31 (в т.ч. -2 сумісники), із них 16 - педагогічні працівники,  1 – медичний працівник, 14 - технічний та обслуговуючий персонал.

Заклад укомплектовано кадрами у повному обсязі окрім педагогічних посад (2 вакантних посади: вихователь,асистент вихователя). Залишається  невідповідність штатного розпису ДНЗ №2 Типовому штатному розпису, затвердженого наказом Міністерством освіти і науки, молоді і спорту України від 04.11.2010 №1055 (у зв’язку з відсутністю фінансування не передбачено посади: медсестри з дієтичного харчування - 0.5 ст.,  педагога соціального – 1 ст., комірника – 0.25 ст.).

Освітній рівень педагогів становить: 11- повна вища освіта, 5 - неповна вища.

Кваліфікаційний рівень педагогів: - 2 - вища категорія, 3 - І категорія, 0 - ІІ категорія, 6 - спеціалісти, 5 - 9 тарифний розряд. Педагогічне звання «вихователь - методист» - 1, «старший вихователь» - 1 .

Організація діяльності дошкільного навчального закладу  в 2020- 2021 навчальноу році здійснювалась відповідно до інструктивно - методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів освіти у 2020-2021 навчальному  році»№1\9-411 від 30.07 2020р. Для програмно - методичного забезпечення освітнього процесу педагоги керувались переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2020-2021 навчальному році.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» та виходячи з аналізу освітньої роботи за 2019-2020 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, нормативно-правові акти МОНмолодьспорту України, методичні рекомендації МОНу з метою усунення недоліків, підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі була спрямована у відповідності до домінуючих напрямків роботи з педагогами на розв’язання  таких пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу закладу на 2020- 2021 навчальний рік:

1.    Дотримання і виконання вимог, заборон і рекомендацій МОЗ і МОН України щодо роботи закладу в умовах адаптивного карантину.

2. Підвищувати професійну компетентність педагогів щодо осучаснення освітнього простору в закладах освіти в умовах реалізації проекту « Нова Українська школа».

3.    Підвищення якості освіти шляхом реалізації проекту « Медійне середовище закладу дошкільної освіти»:

- Організація цілеспрямованого методичного навчання педагогів з питань медіа - грамотності, використання сучасних інформаційних технологій в практиці ЗДО.

- Запровадження дистанційних форм спілкування з батьками на онлайн-платформах з використанням мобільних додатків з метою їх психолого-педагогічного консультування та залучення до освітнього процесу.

- Вивчення, узагальнення та запровадження досвіду дистантної освіти дітей дошкільного віку.

- Розробка та ухвалення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ДНЗ №2.

4.     Поглиблена робота  педколективу над науково-методичною проблемою  

« Удосконалення роботи щодо формування комунікативно- мовленнєвої та математичної компетенції дітей дошкільного віку» .

На виконання річного плану було проведено:

  • Педагогічні ради:

-         Медійне середовище ЗДО: досвід і перспективи

-        Про результати ІКТ – компетентності педагогів закладу

-        Про ухвалення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ДНЗ №2

-        Про результати атестації педагогічних працівників ДНЗ №2.

-        Про підсумки роботи закладу за 2020-2021 н.р.

  • Науково-педагогічна конференція (онлайн) « Традиції та інновації у математичній освіті дітей дошкільного віку».
  • Семінар-практикум ( розсилка у фейсбук) « Інтеграція математичного змісту в різнопланово сенсорно-пізновальну діяльність дітей»
  • Консультації ( онлайн):

-        « Дедактичні ігри для розвитку мовлення та логіко-математичного розвитку дітей».

-        « Як розвивати мовлення у дітей молодшого дошкільного віку».

  • Майстер-клас « Прийоми розвитку зв’язного мовлення дітей».
  • Педагогічний лекторій  (онлайн) « Дошкільна лінгводидактика».
  • Колективні перегляди за планом роботи та інше.

Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної освітньої роботи. Вихователі, разом з батьками провели роботу над створенням відповідного розвивального середовища в кожній віковій групі, подбали про те,щоб воно було зручним, відповідало віку дітей, сприяло розвиткові природної цікавості дошкільника, забезпечувало умови для набуття навичок практичного життя, надавало малюкам свободу вибору, забезпечувало гармонійні відносини між вихователями, дітьми та навколишнім світом, налаштовувало на позитивні емоції, розвивало здібності дошкільнят, відповідно до їх нахилів та уподобань.

Проведена підписка на періодичні видання: «Вихователь- методист»,  « Практика управління дошкільним закладом», « «Медична сестра дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя», « Практичний психолог», « Музичний керівник». Методичний кабінет поповнено навчально - методичною літературою.

Таким чином можна зробити висновок, що основні перспективні завдання на 2020/2021 навчальний рік виконані.

У 2020/20121навчальному році атестувалося 2 педагогічних працівника закладу (наказ від 06.10.2020 №71 «Про проведення  атестації педагогічних працівників Віньковецького ЗДО №2 у 2020-2021н.р.», наказ № 31 від 19.03.2021р « Про результати атестації вихователів Віньковецького ЗДО №2 Залуцької С.А., Мазуренко Н.П.»). 

У продовж навчального року педагоги закладу підвищували кваліфікацію та професійну майстерність шляхом: самоосвіти; участі у онлайн-конференціях, семінарах, вебінарах; онлайн курси підвищення кваліфікації при ХОІППО тощо. План підвищення кваліфікації педагогів закладу у 2021році та звіти про підвищення кваліфікацію у 2020 році  схвалено педагогічною радою та розміщено на сайті закладу.

Цьогоріч в закладі значно покращилася робота з підвищення ІКТ -компетентності педагогічних працівників та використання ІКТ- технологій у роботі:

-        Створено сайт Віньковецького ЗДО ясла-садка №2 комбінованого типу (адміністратор сайту – директор Т. Чорна, модератор сайту- інструктор з фізкультури С. Путера), на якому розміщена актуальна інформація  про роботу ЗДО №2

-        Успішно працюють(вали) та систематично поповнюються новою інформацією:

o   сайт вихователя-методиста Підгурної В.А., «Методичний простір»;

o   Блог вихователя-методиста підгурної в.а. «Шухлядка вихователя»;

o   Сайт практичного психолога підфігурного т.г. « Сільничка психолога»

o   Фб-спільноти «Гуртом», «Все по плану», «Спк-колобок», «digital-колобок», «Віньковецький здо №2»;

o   Хмарний сервіс корпоративної роботи Microsoft Office 365;

o   ділове спілкування  за допомогою електронної пошти та безплатної програми Zoom;

o   налагодження ділового спілкування між педагогами та батьками  в групах в соціальних мережах, мобільних додатках.

Адміністрацією закладу згідно річного плану на 2020-2021н.р. було організовано:

-        Підсумковий контроль ( Підготовка до нового навчального року, Результати колекційної роботи  з дітьми логопедичної групи, Моніторинг досягнення дітьми результатів навчання, Робота ЗДО за навчальний рік)

-        Фронтальний контроль (Організація життєдіяльності дітей в середній групі №4 )

-        Тематичний контроль ( Стан роботи з логіко-математичного розвитку дітей, Формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей)

Результати перевірок відображено в наказах:

-         № 48 від 26.08.2020р. « Про готовність закладу до роботи у 2020-2021 н.р.»

-        № 13-а від 20.01.2021р. « Про підсумки тематичного контролю з проблеми формування комунікативно - мовленнєвої компетенції дітей засобами інноваційних технологій»

-        №20 від 08.02.2021р. « Про результати фронтальної перевірки середньої групи №4»

-        №41 від 19.04.2021р. « Про підсумки тематичного вивчення стану логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку»

 

На виконання наказу МОНУ № 54 від 16.01.2020р. « Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти», Листа МОНУ « Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» від 06.11.2015р. № 1/9 -535 та згідно Наказу по ЗДО №2 від 22.02.2021р. №21, у закладі протягом березня-квітня 2021року практичним  психологом закладу Підфігурною Т.Г. було організовано проведення моніторингу розвиненості, вихованості та освіченості дітей старого дошкільного віку. Результати моніторингу узагальнено та обговорено на заключній педагогічній раді.

Інструктором з фізичної культури Путерою С.Л. проведено первинне обстеження фізичного розвитку дітей дошкільного віку  у вересні 2020р. Упродовж навчального року спеціаліст організовувала фізкультурно-оздоровчу роботу з дітьми з врахуванням висновків комплексного медичного огляду дітей. Веде відповідну документацію: Журнал обстеження фізичного розвитку та основних рухів дітей дошкільного віку, Книга медичного обстеження дітей.  В травні 2021р. підсумкове обстеження фізичного розвитку дітей дошкільного віку.

У 2020/2021 навчальному році в закладі функціонувала спеціальна (середня) група для дітей з порушеннями мовлення ( наказ №61 від 01.09.2020р. « Про організацію роботи спеціальної групи для дітей з порушеннями мовлення у Віньковецькому ЗДО №2»). У спеціальній групі для дітей з порушенням мовлення виховувалося 12 дітей з фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення .

У продовж навчального року вчителем-логопедом Резнік А.М. здійснювалася корекційна та розвивальна робота в різних напрямках: корекція звуковимови, збагачення словникового запасу, формування граматичної будови, розвиток зв’язного мовлення, пізнавальних процесів, дрібної моторики.

В процесі корекції, навчання та виховання спостерігалася позитивна динаміка мовленнєвого розвитку вихованців спеціальної групи для дітей з порушенням мовлення. ( детальніше про динаміку мовленнєвого розвитку вихованців у звіті вчителя-логопеда Резнік А.М.)

Вчителем- логопедом Любовецькою Л.Ф. здійснювалася корекційна та розвивальна робота мовлення дітей старшої групи №6 (12 дітей)

На навчання у школі з даної групи групи вибули 11 дітей, які мали вади мовлення на початок навчального року ( з них 5 дітей з виправленою вимовою, 6 дітей - із значними покращеннями.)

Таким чином, упродовж 2020/2021 навчального року були забезпечені умови для розвитку та корекції мовлення дітей дошкільного віку, які дали змогу досягти позитивних результатів у логопедичній роботі.

Окремо про роботу з дітьми з ООП.

Таку роботу в закладі започатковано у 2014 році. У цьому навчальному році в закладі отримали освіту 3-є дітей з ООП. В інклюзивних групах працювали вихователі Палаш Л.С., Волошина І.В., Процюк Л.В., Гергель С.В. та спеціалісти: практичний психолог Підфігурна Т.Г., вчителі-логопеди Любовецька Л.Ф., Резнік А.М., інструктор з фізкультури Путера С.Л., музичні керівники Лиса М.М. та Макогон Л.М.. По закладу видано наказ : №60 від 31.08.2020р. « Про організацію інклюзивного навчання дітей з ООП в старшій групі №6 та молодшій групі №2 у 2020-2021н.р.». Даним наказом створено Команду супроводу дітей з ООП, до складу якої увійшли вихователі інклюзивних груп та усі педагоги-спеціалісти. Загальне керівництво Командою супроводу  дітей з ООП здійснювала вихователь-методист Підгурна В.А.. Упродовж навчального року Команда супроводу проводила:

-        Збір інформації про особливості та потреби дитини;

-        Обговорення особливостей розвитку дитини ;

-        Визначення потенціалу розвитку дитини;

-        Моніторинг динаміки розвитку дитини;

-        Просвітницьку роботу з батьками дитини та працівниками закладу.

-        Розроблено Індивідуальну програму розвитку дитини;

-        Проведено 3 засідання Команди супроводу.

Суттєвим недоліком в організації роботи інклюзивних груп була відсутність асистентів вихователя.

Проектна потужність закладу – 113 дітей. Середня чисельність дітей упродовж 2020-2021 н.р. – 115 дітей

Аналіз соціального паспорта:

з/п

Пільгова категорія

Кількість

На початок року

На кінець року

1.

Діти - сироти

0

0

2.

Переселенці

0

0

3.

Діти з малозабезпечених сімей

5

5

       

4.

Діти з ООП

3

3

5

Діти з багатодітних сімей

4

4

6.

Діти з інвалідністю

2

2

       

7

Діти, батьки яких відбувають військову службу в зоні АТО

2

2

 

 У наступному навчальному році адміністрації та педагогам закладу працювати над завданнями:

- Збагачення середовища соціального розвитку дитини шляхом підвищення активності і відповідальності батьків і педагогів у вирішенні завдань соціального розвитку;

- Робота з сім'ями вихованців;

- Робота з педагогами дитячого закладу;

- Підготовка річних і місячних звітів;

-  Постійно підтримувати тісний зв’язок із спеціалістами: відділу освіти, молоді та спорту; ІРЦ, ювенальної служби поліції та ін..

 

Аналіз медичної роботи

Статтею 7 Закону України «Про дошкільну освіту» найпершим завданням дошкільної освіти визначено збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини. Сестра медична   дошкільного закладу піклується саме про фізичне здоров’я дітей, здійснюючи контроль за фізичним розвитком вихованців. Ознаками фізичного здоров’я дитини є відсутність захворювань та рівень фізичного розвитку – а саме, нормальне функціонування всіх органів та систем організму, їх ріст і розвиток. Саме  рівень захворюваності дітей є тим критерієм, який оцінює ефективність виховної системи та умов її функціонування.

 

Аналіз відвідування дітьми закладу за період : 01.09.2020р.-31.05.2021р.

№ З/п

місяць

Група Ран.в.№1

Группа молод. №2

Группа молод. №3

Группа середн. №4

Группа середн. №5

Группа старш.. №6

1.       

Вересень

10,5

13

11,7

12,2

8,3

12,5

2.       

Жовтень

13,2

16,6

12,4

8,5

13,2

11,4

3.       

Листопад

11,9

14,1

6,7

8,2

11,7

8,8

4.       

Грудень

10,3

6,9

7,8

8,2

8,6

11,4

5.       

Січень

10,7

10,9

8,3

7,5

10,3

8,2

6.       

Лютий

9,8

13,4

11,2

9,5

11,6

13,4

7.       

Березень

8,1

9,1

8,4

10

11

13,7

8.       

Квітень

5,2

10,3

9,5

7,4

8,5

10

9.       

Травень

8,5

15,4

11,6

11,8

12,7

11,4

Середнє відвідування

9,9

12,1

9,7

9,3

10,6

11

 

 

 

Аналіз стану захворюваності дітей у ДНЗ №2

Порівняльний аналіз захворюваності дітей за основними показниками:

Показники

2018

рік

2019

 рік

2020

рік

 2021Рік

(січень-квітень)

Всього пропущено днів

 

14418

 

14525

 

9951

 4861

Кількість випадків захворюваності

 

640

 

675

 

813

 

274

Пропущено по застудним захворюваннях

 

476

 

598

 

717

 

227

Пропущено по інфекційних  захворюваннях

 

173

 

8

 

25

 

0

 

Інші захворювання

37

69

71

37

Середня кількість списочного складу дітей в закладі за рік

 

127

 

132

 

120

 

115

Середнє відвідування дітьми закладу за рік

68

73

59

56

 Аналіз за останні 4-ри календарні роки показує, що відсоток відвідуваності кожен рік зменшується у зв’язку із збільшенням кількості днів проведених по хворобі. На показники відвідування закладу у 2020 році вплинуло запровадження карантину в зв’язку з поширенням захворювання COVID- 19 ( заклад діти не відвідували з 12.03.2020р. по 09.06.2020р.).

 

Даний аналіз за  три  минулі календарні роки показав, що відбувається підвищення показників загальної захворюваності  дітей.

Більшість днів із загальної кількості днів по захворюваності складають застудні захворювання, кількість яких також зростає.

Аналіз за кілька років свідчить, що в нашому закладі 30-35% від загальної кількості дітей становлять діти, які часто хворіють. Переважно це діти віком від двох до чотирьох років і зазвичай вони хворіють на  застудні захворювання. Найбільше діти хворіють у перші місяці перебування в дошкільному закладі та під час епідемічного сезону грипу та ГРВІ в холодну пору року.

За 2020/2021 навчальний рік збільшилися всі показники по захворюваності на 1 дитину. Вбачаю причини такого стану справ:

-        погіршення соціально-економічної ситуації в країні

-        робота закладу в умовах адаптивного карантину

-        збільшення загального рівня захворюваності в країні, в зв’язку з  високою мінливістю та агресивністю вірусів, тощо.

Для покращення ситуації з проблеми підвищення захворюваності дітей у 2021-2022н.р. необхідно запровадити заходи:

-        для профілактики застудних захворювань дітей у закладі запровадити ефективну систему оздоровчо-профілактичних заходів;

-         усі заходи проводити протягом року за відповідним алгоритмом;

-        використовувати інновації у системі оздоровлення дітей;

-        оновити матеріально-технічну базу для здійснення оздоровчо-профілактичних заходів;

-         проводити просвітницьку робота з батьками: індивідуальні та групові консультації, рекомендації, яких вони мають дотримуватися для ефективної організації оздоровчо-профілактичних заходів та загартування дітей удома.

 

За результатами комплексного медичного огляду, проведеного у травні 2021 року діти по групам здоров’я розподілені таким чином:

Показники

стану

здоров’я

Група здоров’я

Група по фізкультурі

    І

  ІІ

   ІІІ

   Основна

    Підготовча

  Спеціальна

Відсутні у день огляду

Кількість дітей

85

1

2

85

1

2

27

             

 

 

 

Аналіз стану харчування

Робота з організації харчування дітей ДНЗ здійснювалася згідно  Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006 №298/227

У закладі організовано триразовий режим харчування та забезпечено оптимальний питний режим для дітей.

Для урізноманітнення раціону дітей протягом  навчального року сестрою медичною розроблена нова картотека страв.

Адміністрація закладу протягом навчального року приділяла особливу увагу тому, щоб продукти харчування, що надходили до ДНЗ, були якісними та відповідали вимогам державних стандартів, супроводжувалися накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні.

З січня 2021 року засновником закладу є відділ освіти, молоді та спорту Віньковецької селищної ради. Засновник визначає постачальників продуктів харчування шляхом проведення тендеру, здійснює регулярне постачання  продуктів харчування в комору закладу. Вартість харчування та батьківська плата визначаються бухгалтерією засновника щомісячно ( по факту відвідування дитиною закладу), а саме:

Січень – повна вартість харчування: ранній вік -16,44; дошкільний вік – 22,08грн.

                                       -   батьківська плата: ранній вік – 9,86; дошкільний вік – 13,25  грн.                                      

Лютий – повна вартість харчування: ранній вік -21,01; дошкільний вік – 28,56грн.

                                       -   батьківська плата: ранній вік – 12,88; дошкільний вік – 17,99  грн.                                      

Березень – повна вартість харчування: ранній вік -22,65; дошкільний вік – 29,99грн.

                                       -   батьківська плата: ранній вік – 13,59; дошкільний вік – 18,04  грн.                                      

Квітень – повна вартість харчування: ранній вік -_____; дошкільний вік – _____.

                                       -   батьківська плата: ранній вік – _____; дошкільний вік – ______  грн.                                      

 

 

Споживання продуктів за календарний 2020 рік (виконання норм у %):

 

Найменування

продуктів

2020р.

% виконання

І квартал 2021р.

% виконання

М’ясо

77

69

Риба

76

63

Овочі

66

41

Фрукти

32

18

 

Картопля

58

55

 

Цукор

84

83

 

Соки

0

4

Масло вершкове

77

67

Олія

129

105

Яйця

75

84

Молоко

63

74

Сир кисломолочний

79

51

Сир твердий

58

73

 

Виконання норм в цілому ( по нормах дітей дошкільного віку)

67%

61%

 

  

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону  є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей. Низька калорійність їжі, відсоток виконання норм якої знижується на протязі багатьох років, не збалансованість раціону не сприяють зменшенню захворюваності дітей, особливо простудних захворювань.

Основні проблемні питання з організації харчування:

у продовж навчального року були перебої з постачанням харчових продуктів та харчової сировини;

до закладу рідко завозяться фрукти, малий вибір свіжих овочів , що не дає змоги урізноманітнювати асортимент страв;

висока закупівельна ціна продуктів харчування та продовольчої сировини;

  Матеріально-технічне забезпечення ДНЗ

Дошкільний навчальний заклад має типову споруду, яка здана в експлуатацію в 1975 році.    До складу групових осередків входять: роздягальна кімната, ігрова/спальня, кімната гігієни, кімната для роздачі їжі. В групових приміщеннях розміщені столи, стільці для дітей, шафи для зберігання іграшок, будівельних матеріалів, полички для книг, куточки природи. Оновлено дитячі меблі в середній групі №5. Загалом дитячі меблі в усіх групах стійкі, відповідають вимогам ТБ. Окрім старшої групи №6, де потребують заміни дитячі ліжка. В роздягальні вздовж стін розміщені шафи для верхнього дитячого одягу, лави.  Усі приміщення пов’язані між собою. Вони використовуються для проведення щоденної  освітньої   роботи з дошкільниками відповідно до чинних програм, розкладу занять та режиму роботи закладу, організованої та вільної ігрової діяльності дітей, для організації харчування та денного відпочинку, для співпраці з батьками або особами, які їх замінюють.

 Недоліком є те, що за проектом будівлі групові приміщення не мають аварійних виходів на вулицю. Також потребують капітального ремонту кімнати гігієни  в усіх вікових групах.

Всі приміщення використовуються раціонально.  Працює музична- спортивна зала, обладнано методичний та психологічний кабінет, кабінет логопеда. Створено умови для медичного обслуговування здобувачів дошкільної освіти  – обладнано медичний кабінет, ізолятор.  

Приміщення  кабінетів практичного-психолога та вчителя-логопеда потребують косметичного ремонту

  Будівля дошкільного закладу знаходиться недалеко   проїзної частини, має металевий паркан, зручні під’їздні шляхи, по периметру території  захищена зеленою зоною. Територія закладу освітлюється у нічний час. Приміщення  знаходиться в належному стані, постійно проводяться роботи з косметичних ремонтів , фарбування тощо.

Адміністрація  приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для  перебування вихованців на вулиці. На  території   розташовані клумби, газони, дерева і кущі, дослідні ділянки. Доцільно  розташовані зелені насадження як на території закладу, так і на групових ділянках. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка дерев, кущів,  вирубка сухих гілок. Є потреба в оновленні «Куточка лісу».

 Асфальтне покриття на заїзній дорозі до закладу в належному стані. Кожна група має ізольований ігровий майданчик з тіньовими навісами.   Всі  павільйони утримуються в безаварійному  стані.     На території закладу розміщено   спортивний майданчик, який обладнано власноруч інструктором з фізкультури Путерою С.Л, педагогами закладу та батьками. Постійно проводиться робота щодо його фарбування  та  збереження спортивного та ігрового обладнання на території закладу.    

 Ігрові майданчики кожної групи також забезпечені  ігровим та спортивним обладнанням, виготовленим власноруч батьками та педагогами з підручних матеріалів.  Обладнання на  групових ділянках  та спортивному майданчику розміщено доцільно,  надійно укріплено, відповідає ростовим показникам дітей та безпечне для використання. 

Разом з тим для осучаснення ігрового середовища території закладу необхідно:

-        Обладнати спортивний майданчик типовим спортивно-ігровим обладнанням,

-        Обладнати ігрові майданчики тіньовими навісами відповідних розмірів,

-        Облаштувати зону « Літнього театру»

Всі групові кімнати та коридори  естетично оформлені, все обладнання та меблі розташовані зручно та доцільно. Всі кабінети не в повній мірі забезпечені  обладнанням згідно вимог. Групи, які розташовані на першому поверсі ДНЗ мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечувати  якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися виконання санітарно-гігієнічних вимог.                     

Не зважаючи на те, що з дати заснування (1975р.) будівля та приміщення закладу капітально не ремонтувались (за винятком окремих робіт: капітальний ремонт даху, молодшої групи №2, кабінетів психолога, логопеда, завідувача, вихователя-методиста, медичної сестри, коридор І поверху, спортивно-ігрової кімнати, музичної зали), у дошкільному закладі постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання  в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами. Заклад  постійно забезпечено гарячою водою (є бойлери у всіх групах , на харчоблоці). В цілому  технологічне обладнання в дошкільному закладі  працює,  підтримується  його використання  в безперебійному режимі. Проведено значний обсяг робіт щодо  поновлення меблів та обладнання на харчоблоці.

Протягом року в навчальному закладі було проведено заходи щодо економії бюджетних коштів: встановлено контроль за використанням енерго-, тепло і водоресурсів.

 

Таким чином, аналіз роботи ДНЗ за навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об’єднані зусиллям адміністрації та педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи закладу щодо забезпечення доступної якісної освіти дошкільників.

 Разом з тим є недоліки та перспективи для розвитку , над якими необхідно працювати у наступному навчальному році, а саме:    

 

1.  Клопотати перед відділом освіти:

-  про введення з 01.09. штатних одиниць  відповідно до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11. 2010 № 1055.    (0.5 ст. сестри медичної з дієтичного харчування, 0,25 ст. комірника ,   педагога соціального – 1 ст. )                                                                                      

До 20.08.2021

- про організацію впорядкованого та стабільного постачання продуктів харчування та продовольчої сировини, своєчасне надання документів щодо переліку постачальників та графіків завозу.                                                                                          

Згідно вимог

- надати заявку про  оснащення медичного кабінету ДНЗ сучасним медичним обладнанням.                                                                                                        

До 01.09.2021

- про виділення фінансування: для заміни лінолеуму  у групі старшій №6 ; ремонту кімнат гігієни в групах; придбання обладнання на спортивний майданчик; косметичний ремонт кабінетів практичного психолога та вчителя-логопеда;

                                                                                                                                  До 01.07.2021

2. Адміністрації та педагогічному колективу, сестрі медичній;

Для покращення ситуації з проблеми підвищення захворюваності дітей у 2021-2022н.р. необхідно запровадити заходи:

-        для профілактики застудних захворювань дітей у закладі запровадити ефективну систему оздоровчо-профілактичних заходів;

-         усі заходи проводити протягом року за відповідним алгоритмом;

-        використовувати інновації у системі оздоровлення дітей;

-        оновити матеріально-технічну базу для здійснення оздоровчо-профілактичних заходів;

-         проводити просвітницьку робота з батьками: індивідуальні та групові консультації, рекомендації, яких вони мають дотримуватися для ефективної організації оздоровчо-профілактичних заходів та загартування дітей удома.

3. Покращити діяльність педагогічного колективу щодо організації просвітницької діяльності з батьками відповідно  нормативних документів та вимог сьогодення.

 

08.06.2021р.